12-ти септември 2012-та

Posted September 12th, 2012 at 7:50 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Libya

Претседателот Барак Обама и државната секретарка Хилари Клинтон го осудија нападот на Конзулатот на САД во Бенгази во кој беа убиени американскиот амбасадор Џеј Кристофер Стивенс и тројца вработени во Конзулатот. (AP)

Tunisia US Embassy

Демонстранти бараат затворање на Амбасадата на САД во Тунис. (AP)

India Tibet

Мирни протести на тибетански активисти пред Информативниот центар на ОН во Њу Делхи. (AP)

Pakistan Fire

Пожар во фабрика во Карачи, Пакистан. (AP)

Ukraine Social

Бездомник од Киев, Украина. (AFP)

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives