13-ти септември 2012

Posted September 13th, 2012 at 7:22 pm (UTC+0)
Leave a comment

Yemen US Protest

Протести пред Амбасадата на САД во Јемен. (AFP)

Japan Daily Life

Ѕид во локална продавница за мобилни телефони во Токио прекриен со постари модели на телефони.(AP)

Haiti Presidential Palace

Две и пол години по земјотресот во Хаити, започна демолирањето на Националната палата, еден од симболите на оваа островска држава. (Reuters)

US Armstrong Memorial

Свеченост во Национална катедрала во Вашингтон посветена на Нил Армстронг, првиот човек што стапна на месечината. (Reuters)

Indonesia Forest Fires

Шумски пожари во Индонезија. (Reuters)

New York Fashion Week

Недела на модата во Њујорк. (Reuters)

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives