17-ти септември 2012

Posted September 17th, 2012 at 7:16 pm (UTC+0)
Leave a comment

South Korea Typhoon

Тајфунот Санба предизвика бранови во крајбрежјето на Јужна Кореа. Илјадници граѓани беа евакуирани. (Reuters/Office of Yeosu City)

width="975"

“Годишнина од „Окупрај го волстрит“ (Reuters)

US Protests Jakarta

Судири на полицијата и демонстранти пред Амбасадата на САД во Џакарта, Индонезија. (Reuters)

Spain Rail Strike

Краткотраен штрајк на транспортните работници во Барселона, Шпанија. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives