18-ти септември 2012-та

Posted September 18th, 2012 at 7:15 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Weather Tornado Watch

Натежнало небото над Њуарк, Њу Џерси:  метеоролозите за вечерва предупредија на опасност од грмотевици, град и ветришта. (AP)

Bangladesh Child Labor

Депонија за пластични шишиња во Дака, Бангладеш. (AP)

India Kashmir Prophet Flim

Пожарникари се обидуваат да ги совладаат пламените јазици што зафатија владино возило во градот Шринагар во Кашмир, Индија.  Возилото го запалија демонстранти кои протестираа против антиисламскиот филм за пророкот Мухамед. (AP)

Poland Artifacts

Артефакти стари четири века во коритото на Висла во Варшава што ги откри рекордната суша. (Reuters)

AFghanistan Unrest

Бомбаш-самоубиец нападна комби-возило со странци во Кабул.  Загинаа најмалку 10 лица. (AFP)

Спејс-шатлот Ендевор се подготвува за последното патување, од Вселенскиот центар Кенеди во Флорида, до Лос Анџелес, каде ќе биде изложен во музеј. (NASA/Bill Ingalls)

Tuvalu Britain Royas

Британскиот принц Вилијам со сопругата Кејт ги покажуваат танцувачките способности на настан на островот Тувалу. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives