21-ви септември 2012-та

Posted September 21st, 2012 at 7:19 pm (UTC+0)
Leave a comment

Mideast Iran Military Parade

Армиска парада во Техеран по повод 32-та годишнина од завршувањето на ирачко-иранската војна. (AP)

Germany The Wall Panorama

Новинари пред огромно платно на кое е претставен Берлинскиот ѕид. (AP)

Vietnam Ho Chi Min City

Панорама од градот Хо Ши Мин, Виетнам. (Photo: Vi Thao Tran/Vitenam/VOA reader)

Britain Apple Store

Новиот Ајфон 5 на продажба. (AFP)

US New Zealand

Од церемонијата на пречек на секретарот за одбрана на САД Панета во посета на Нов Зеланд. (Reuters)

Pakistan US Prophet Film

Протести пред Конзулатот на САД во Лахоре. (AP)

Belarus Harvest Festival

Фестивал на жетвата во Белорусија.(Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives