24- ти септември 2012-та

Posted September 24th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Spain Fires

Пожар во близина на Валенсија, Шпанија. (Reuters)

Sri Lanka Protests

Илјадници муслимани, гневни поради филмот „Невиноста на mуслиманите“, протестираа пред Амбасадата на САД во Шри Ланка. (AP)

Manila Tornado Damage

Торнадо оштети 50-тина куќи во Манила. (Reuters)

Taiwan Disputed Islands

Рибарски бродови што пловат под тајванско знаме, на пат за спорните острови во Источното Кинеско Море. (AP)

Brussels High Wind

Силен ветер го зафати Брисел. (Reuters)

Free Syrian Army

Ретки мигови на одмор: борец на Армијата за ослободување на Сирија. (Reuters)

Brazil World Cup Mascot

Официјална маскота на Светското фудбалско првенство во Бразил. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives