25-ти септември 2012-та

Posted September 25th, 2012 at 7:57 pm (UTC+0)
Leave a comment

China Forbidden City

Смена на почесната стража пред Забранетиот град во Пекинг. (AFP)

Burma Aung San Suu Kyi Indiana

Бурманската демократска лидерка Ан Сан Су Чи во посета на Форт Вејн, Индијана. (AP)

Mitt Romney, Bill Clinton

Обраќање на републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни на форумот на Глобалната иницијатива на Клинтон во Њујорк. (AP)

South Korea Armed Forces Day

Подготовки за прославата на 64-тата годишнина од основањето на воените сили на Јужна Кореја. (AP)

Spain Financial Crisis

Протести против владините мерки на штедење во Мадрид. (AP)

Brazil Church Bells

Работници ја чистат камбанаријата во црква во Бразилија. (Reuters)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives