28-ми септември 2012

Posted September 28th, 2012 at 7:29 pm (UTC+0)
Leave a comment

Mideast Israel Palestinians

Протести против ширењето на израелските населби во Западниот брег. (AP)

Washington Lightning

Грмотевици над главниот град на САД, Вашингтон. (Brian M.K. Allen/USA/VOA reader)

China Education

Прослава на 2563-та годишнина од раѓањето на Конфучие (Reuters)

Spain Weather Floods

Поплави во Јужна Шпанија. (AFP)

Mexico Drug War

Војници уништуваат плантажи со Марихуана во Мексико. (AP)

Nepal Plane Crash

Авионска несреќа во Катманду, Непал. (AP)

Russia Hairdressers Contest

Меѓународен натпревар на козметичари во Санкт Петербург. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives