1-ви октомври 2012

Posted October 1st, 2012 at 7:00 pm (UTC+0)
Leave a comment

Bangladesh Buddhist Attacks

Жена седи пред нејзината опожарена куќа. Бангладеш ги обвинува муслиманските бегалци од Бурма за пожарот кој зафати населба и будистички храм. Нападите биле поттикнати од фотографија објавена на Фејсбук која била навредлива за Муслиманите. (Reuters)

South Africa Mine Strikes

Истаржен судија го посети рудникот во близина на Рустенберг, Јужна Африка каде беа убиени неколку рудари. (AP)

Nigeria Independence Day

Прослава од 52-та годишнина од независноста на Нигерија во главниот град Лагос. (Reuters)

 

Italy Roman Frescos

Фрески во црквата Св. Богородица во римскиот форум. (AP)

Bangkok Airport Reopens

Отворен меѓународниот аеродром во Банкок, Тајланд. Аеродромот беше затворен по големите поплави кои ја зафатија земјата. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives