2-ри октомври 2012

Posted October 2nd, 2012 at 7:04 pm (UTC+0)
Leave a comment

France Arts Festival

Уметничка инсталација „Куќа падната од небо“ од францускиот уметник Жан-Франсоа Форту, поставена како дел од културната програма за промоција на градот Лил, Северна Франција. (AFP)

Peru South American Summit

Самит на jужноамерикански и aрапски нации во Лима, Перу. (AP)

Poland Making Music

Посетители на Центарот за наука Никола Коперник, во Варшава. (AP)

Cambodia Sunset

Зајдисонце на островот Кохсдач, југозападно од Камбоџа. (Huoly/Cambodia/VOA reader)

Paris Fashion Chanel

Претставени дел од креациите на модната куќа „Шанел“ од колекцијата пролет-лето 2013 во Париз.(AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives