4-ти октомври 2012

Posted October 4th, 2012 at 7:19 pm (UTC+0)
Leave a comment

Hong Kong Ferry Collision

Роднини им оддаваат почит на загинатите во бродската несреќа во хонг Конг. (Reuters)

Gaza Palestinian Jihad

Одбележана 25-та годишнина од формираљето на исламското движење Џихад во Газа. (Reuters)

US Presidential Debate

“Дебата фест“ на Универзитетот во Денвер каде се одржа првата претседателската дебата помеѓу претседателот Обама и републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни. (AP)

Greece Protest

Протести во Атина. (Reuters)

China the Great Wall

Кинескиот ѕид – голема дестинација за туристи од светот за време на осумдневното празнување на националниот празник на Средина на есента. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives