10-ти октомври 2012

Posted October 10th, 2012 at 6:59 pm (UTC+0)
Leave a comment

Romania National Holocaust Remembrance Day

Ден на сеќавање на жртвите на холокаустот, Романија. Околу 280 илјади романски Евреи и околу 11 илјади Роми беа депортирани и убиени во концентрациони логори за време на Втората светска војна кога Романија беше управувана од про-нацистички режим. (AP)

Syria Refugees

Сириски бегалци на сириско-турската граница. (Reuters)

Taiwan Japan China

Одбележана стогодишнината од револуцијата со која биле поставени основите на Република Кина (Тајван). (AFP)

Подготовки за „Фестивалот на светлината“ во Берлин. (Reuters)[/caption]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives