11-ти октомври 2012

Posted October 11th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Vatican Pope Council

Со миса одбележана 50-та годишнина од Вториот Ватикански Совет, Ватикан. (AP)

Russia Snow

Снег во рускиот град Краснојарск.(Reuters)

Jordan US

Тренинг центар каде што американските и британските инструктори ги тренираат јорданските командоси. (AP)

Bahrain Protest

Анти-владини протести во Бахреин. (AP)

Switzerland Military

Показна вежба на швајцарските воздухопловни сили. (Reuters)

Madonna

Настап на Мадона во Лос Анџелес. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives