15-ти октомври 2012

Posted October 15th, 2012 at 6:56 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Pres Debate

Подготовки за втората претседателска дебата.(AFP)

Germany Nigeria Demo

Судири на полицијата и демонстрантите кои се собраа во поддршка на бегалците кои ја окупираа нигериската амбасада во Берлин. (Reuters)

Syria Aleppo

Огромна материјална штета по борбите во Алепо, Сирија. (AFP)

Germany Sports

Подготовки за квалификацискиот натпревар Германија-Шведска. (AFP)

Germany Tiger

Тигар во зоолошката градина во Франкфурт, Германија. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives