24-ти октомври 2012

Posted October 24th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Afghanistan US

Воен пункт на американската армија во Кандахар, Авганистан. (Reuters)

Libya Anniversary

Во Бенгази одбележана првата годишнина од превземањето на власта од либискиот диктатор Гадафи. (Reuters)

South Africa Miners Strike

Штрајк на рудари во Јужна Африка. (Reuters)

Romania Bridge

Поглед на новиот мост над Дунав кој треба да ги поврзе Бугарија и Романија. (Reuters)

Germany Weather

Есенски пејсаж од југозападна Германија. (AP)

Somalia Unrest

Припадници на армијата на Уганда во мировна мисија во Сомалија. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives