25-ти октомври 2012

Posted October 25th, 2012 at 7:26 pm (UTC+0)
Leave a comment

Georgia Government

Парламентарна зграда во Кутаиси, 250 километри западно од Тбилиси. (AP)

Mexico Clown Festival

„Саем на смеата“ во Мексико Сити.

Russia Art

Уметничка инсталација на рускиот уметник Василиј Слонов во сибирскиот град Краснојарск. (Reuters)

Somalia

Cцена од Могадишу, Сомалија. (AP)

Кампања на републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни во Ајова. (AFP)[/caption]
[caption id=

Ураганот Сенди донесе поројни дождови и силни ветришта на делови во Јамајка. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

October 2012
M T W T F S S
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives