25-ти јануари 2013-та

Posted January 25th, 2013 at 8:36 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt Cairo Protests

Втора годишнина од револуцијата:  египетски демонстранти и полициски сили пред претседателската палата во Каиро. (AP)

India Border Security

Жени во армијата:  припадничка на Индиските погранични сили (БСФ) на церемонија во Бангалор, Индија.  (AP)

India Muslim Festival

Indonesia Floods Jakarta

Поплава во северниот дел на Џакарта, Индонезија.  (AP)

Jerusalem Holocaust Museum

Ултра-ортодоксни Евреи пред поставка во Меморијалниот центар Јад Вашем во Ерусалим. (Reuters)

World Bike Tour

Река велосипедисти во Сао Паоло, Бразил.  8.000 учествуваат во Светската велосипедска турнеја, во знак на поздравиот начин на живот, велат организаторите. (Reuters)

Сара Ерани (десно) и Роберта Винчи од Италија позираат со трофејот по победата над Ешли Барти и Кејси Делаква од Австралија, во конкуренција на женски двојки на тенискиот турнир Австралијан опен во Мелбурн. (Reuters)

Germany Cold Weather

В мугри, близу Хановер, Германија.  Метеоролозите превидуваат студено време викендов ширум земјата. (AP)

African Cup Soccer

Радост: навивач на Замбија по ремито против Нигерија на Африканскиот куп на нации, што се одржува во Јужна Африка. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

January 2013
M T W T F S S
« Dec    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives