28-ми јануари 2013-та

Posted January 28th, 2013 at 9:22 pm (UTC+0)
Leave a comment

Работник фрла смеса од песок и сол во печка во фабрика во Равалпинди, Пакистан.  Загреаната смеса се користи за готвење на пченка што се продава на уличните киосци. (Ројтерс)

Egypt Protest

Од судирот на полицијата со демонстрантите во Каиро, Египет. (Ројтерс)

Mali Fighting

Бунар во Севаре, Мали, каде, според директорот на Хјуман рајтс воч за ОН, Филип Болопион, биле фрлени тела на, како што се претпоставува, исламистички милитанти. (Ројтерс)

Brazil Night Club Fire

Бразил завиен во црно:  нацијата во шок по пожарот во ноќен клуб во градот Санта Марија што однесе најмалку 232 животи. (Ројтерс)

Saudi Arbaia Weather

Поплава во пустина: одраз на Саудиец во огледало во неговиот дом по обилни дождови во Табук, на 1.500 километри од Ријад. (Ројтерс)

Australia Sport

Ја скроти топката: Австралиецот Метју Вејд на натпреварот во крикет против Шри Ланка во Мелбурн. (Ројтерс)

South Korea Gwanghwamun

Ноќен раскош: главниот влез на кралската палата Кенбокун во Сеул. (Фотографија на Ли Ган-донг, кој ги следи програмите на Гласот на Америка од Јужна Кореја)

US SAG Awards

Недоверба, радост, помножено со два:  актерот Брајан Кранстон позира со наградите САГ за најдобра машка улога во ТВ-драмата Лошо распаѓање и за најдобар актерски состав во филмот Арго, на церемонијата во Лос Анџелес, САД. (Ројтерс)

Ethiopia Hat House

Колиба во руралниот регион Бенишангул-Гумуз во Етиопија. (Фотографија на Абома Шураму, кој ги следи програмите на Гласот на Америка од Етиопија)

Switzerland Sport

Угоре високо, удолу длабоко:  планинар во туристичкото место Понтресина, Швајцарија. (Ројтерс)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

January 2013
M T W T F S S
« Dec    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives