31-ви јули 2012

Posted July 31st, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

India blackout train

Околу 620 милиони луѓе останаа без електрична енергија по дефектот на електричната мрежа во Индија. (AP)

Read the rest of this entry »

30-ти јули 2012

Posted July 30th, 2012 at 6:46 pm (UTC+0)
Leave a comment

Turkey Syria

Турски воен конвој на пат кон турско-сириската граница. (Reuters)

Read the rest of this entry »

27-ми јули 2012

Posted July 27th, 2012 at 7:00 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Палестинско момче во стариот дел на Ерусалим. Муслиманите ширум светот го слават светиот муслимански празник, Рамазан.

Read the rest of this entry »

27-ми јули 2012

Posted July 27th, 2012 at 6:58 pm (UTC+0)
Leave a comment

"ПалестинскоRead the rest of this entry »

26-ти јули 2012

Posted July 26th, 2012 at 8:36 pm (UTC+0)
Leave a comment

DRC Congo Unrest

Судири на армијата и бунтовниците во Конго. (AFP)

Read the rest of this entry »

25-ти јули 2012

Posted July 25th, 2012 at 6:51 pm (UTC+0)
Leave a comment

London Olympics

Добредојде за атлетичарите на Италија и Азарбејџан во олимпиското село во Лондон. (AP)

Read the rest of this entry »

24-ти јули 2012

Posted July 24th, 2012 at 6:13 pm (UTC+0)
Leave a comment

China Sport Soccer

Посетители на тренингот на фудбалерите на Манчестер јунајтед за пријателскиот натпревар со Шангај Шенхуа, Кина. (Reuters)

Read the rest of this entry »

23-ти јули 2012

Posted July 23rd, 2012 at 7:06 pm (UTC+0)
Leave a comment

Syria Food Shortage

Хуманитарна криза во Сирија. (AFP)

Read the rest of this entry »

20-ти јули 2012

Posted July 20th, 2012 at 6:27 pm (UTC+0)
Leave a comment

Mideast Israel Palestinians Ramadan

Прв ден од рамазанскиот пост. (AP)

Read the rest of this entry »

19-ти јули 2012

Posted July 19th, 2012 at 6:41 pm (UTC+0)
Leave a comment

Egypt Syrians

Сириец се одмара во шатор на плоштатдот Тахрир во Каиро, Египет.

Read the rest of this entry »

About

Categories

Calendar

May 2024
M T W T F S S
« Jan    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives