18-ти јули 2012

Posted July 18th, 2012 at 7:20 pm (UTC+0)
Leave a comment

Greece Wildfire

Пожар во близина на Патра, Грција.(AP)

Read the rest of this entry »

17 ти јули 2012

Posted July 17th, 2012 at 7:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

Afghanistan Poverty

Традиционална мелница во Авганистан. (AFP)

Read the rest of this entry »

16-ти јули 2012

Posted July 16th, 2012 at 6:39 pm (UTC+0)
Leave a comment

Japan Technology Aquarium

Посетителка пред екран со висока резолуција во Сони центарот во Токио.(AFP)

Read the rest of this entry »

13-ти јули 2012

Posted July 13th, 2012 at 6:45 pm (UTC+0)
Leave a comment

Baptism in Georgia

Крштевка во Тбилиси, Грузија. (Reuters)

Read the rest of this entry »

12-ти јули 2012

Posted July 12th, 2012 at 7:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

Сојуз ТМА-05М пред лансирање на космодромот Бајконур во Казахстан. (Reuters)

Read the rest of this entry »

11-ти јули 2012

Posted July 11th, 2012 at 7:03 pm (UTC+0)
Leave a comment

"ФармериRead the rest of this entry »

9-ти јули 2012

Posted July 9th, 2012 at 6:49 pm (UTC+0)
Leave a comment

Britain Farnborough Airshow

Меѓународно шоу на воздухопловство во Фарнборо, Англија. (AP)

Read the rest of this entry »

5-ти јули 2012

Posted July 5th, 2012 at 6:22 pm (UTC+0)
Leave a comment

Cycling Tour De France

The pack passes a church in Rouen during the start of the fifth stage of the Tour de France cycling race over 196.5 kilometers (122 miles) with start in Rouen and finish in Saint-Quentin, France. (AP)

Read the rest of this entry »

4-ти јули 2012

Posted July 4th, 2012 at 6:53 pm (UTC+0)
Leave a comment

Подготовки за прославата на Денот на независноста на САД во американската амбасада во Париз. (AFP)[/caption][caption id=

Нуркач се враќа со улов на октопус, Копакабана, Бразил. На 6-ти јули ќе биде одбележана 120-та годишнина од урбанизацијата на Копакабана која започнала со изграднба на пруга. (AFP)

Spain Miners Strike

Судири меѓу полицијата и рудари во Овиедо, Шпанија. (Reuters)

India Monsoon

Индиски земјоделец, Алахабад, Индија. (AP)

Peru Whale

Насукан Грбав кит во близина на Пуерто Етен, Перу. (Reuters)

Singapore Airport Art

„Кинетички дожд“ уметничка инсталација на Меѓународниот аеродром во Сингапур.(AP)

Огномет по повод на Денот на независноста во Канзас Сити. (AP)[/caption]

3-ти јули 2012

Posted July 3rd, 2012 at 6:17 pm (UTC+0)
Leave a comment

Colorado Wildfires

Продолжува борбата со пожарите во Колорадо. (AFP/US Air Force)

Germany Bulgaria

Почесна гарда при посетата на бугарскиот претседател Росен Плевнелиев на Германија. (AP)

Експлозија на гас во Кабул.

Експлозија на гас во Кабул.(AP)

Прослава на денот на незвисноста во Белорусија (Reuters)[/caption]


[caption id=

Прослава за шампионската титула на Шпанија на Европското превнество во фудбал. Мадрид 2-јули. (Reuters)

About

Categories

Calendar

October 2023
M T W T F S S
« Jan    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives