26-ти октомври 2012

Posted October 26th, 2012 at 7:34 pm (UTC+0)
Leave a comment

Hurricane Sandy

Сателитска снимка на ураганот Сенди. (NOAA/NASA)

Portugal Daily Life

Улична изложба на уметнички дела во Лисабон, Португалија. (AP)

India Eid

Сточен пазар во Индија. (Reuters)

Ukraine Rally

Предизборен митинг во Киев, Украина. (Reuters)

Brazil Train Crash

Железничка несреќа во Бразилија. (AP)

South Korea Business

Сцена од пазар, Сеул, Јужна Кореа. (Reuters)

25-ти октомври 2012

Posted October 25th, 2012 at 7:26 pm (UTC+0)
Leave a comment

Georgia Government

Парламентарна зграда во Кутаиси, 250 километри западно од Тбилиси. (AP)

Mexico Clown Festival

„Саем на смеата“ во Мексико Сити.

Russia Art

Уметничка инсталација на рускиот уметник Василиј Слонов во сибирскиот град Краснојарск. (Reuters)

Somalia

Cцена од Могадишу, Сомалија. (AP)

Кампања на републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни во Ајова. (AFP)[/caption]
[caption id=

Ураганот Сенди донесе поројни дождови и силни ветришта на делови во Јамајка. (AP)

 

24-ти октомври 2012

Posted October 24th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Afghanistan US

Воен пункт на американската армија во Кандахар, Авганистан. (Reuters)

Libya Anniversary

Во Бенгази одбележана првата годишнина од превземањето на власта од либискиот диктатор Гадафи. (Reuters)

South Africa Miners Strike

Штрајк на рудари во Јужна Африка. (Reuters)

Romania Bridge

Поглед на новиот мост над Дунав кој треба да ги поврзе Бугарија и Романија. (Reuters)

Germany Weather

Есенски пејсаж од југозападна Германија. (AP)

Somalia Unrest

Припадници на армијата на Уганда во мировна мисија во Сомалија. (Reuters)

23-ти октомври 2012

Posted October 23rd, 2012 at 6:18 pm (UTC+0)
Leave a comment

"УметничкаRead the rest of this entry »

18-ти октомври 2012

Posted October 18th, 2012 at 7:29 pm (UTC+0)
Leave a comment

Yemen Explosion

People climb a hillside to watch smoke rise after explosions were set off at the army’s First Armoured Division headquarters in Sana’a. A shell fired near a Yemeni general’s military headquarters in the capital hit a weapons depot and set off a series of explosions, an army source said. (Reuters)

Read the rest of this entry »

17-ти октомври 2012

Posted October 17th, 2012 at 6:46 pm (UTC+0)
Leave a comment

Протест против воведување на предмет кинески патриотизам во училиштата во Хонг Конг. (AFP)[/caption]

 <a href=Read the rest of this entry »

16-ти октомври 2012

Posted October 16th, 2012 at 6:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

Afghanistan Economy

Подготовка на шишарки за продажба. Џалалабад, Авганистан. (AFP)

Read the rest of this entry »

15-ти октомври 2012

Posted October 15th, 2012 at 6:56 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Pres Debate

Подготовки за втората претседателска дебата.(AFP)

Read the rest of this entry »

12-ти октомври 2012

Posted October 12th, 2012 at 7:15 pm (UTC+0)
Leave a comment

Pakistan Malala

Молитва за ученичката Малала Јусуфзаи која беше цел на талибански напад. Причина нејзината јавна поддршка за правата на образование на жените. (AP)

Read the rest of this entry »

11-ти октомври 2012

Posted October 11th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Vatican Pope Council

Со миса одбележана 50-та годишнина од Вториот Ватикански Совет, Ватикан. (AP)

Read the rest of this entry »

About

Categories

Calendar

February 2024
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Archives