26-ти септември 2012-та

Posted September 26th, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

Vatican Pope

Неделно обраќање на Папата Бенедикт XVI на плоштадот Св. Петар во Ватикан. (Reuters)

Read the rest of this entry »

25-ти септември 2012-та

Posted September 25th, 2012 at 7:57 pm (UTC+0)
Leave a comment

China Forbidden City

Смена на почесната стража пред Забранетиот град во Пекинг. (AFP)

Read the rest of this entry »

24- ти септември 2012-та

Posted September 24th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Spain Fires

Пожар во близина на Валенсија, Шпанија. (Reuters)

Read the rest of this entry »

21-ви септември 2012-та

Posted September 21st, 2012 at 7:19 pm (UTC+0)
Leave a comment

Mideast Iran Military Parade

Армиска парада во Техеран по повод 32-та годишнина од завршувањето на ирачко-иранската војна. (AP)

Germany The Wall Panorama

Новинари пред огромно платно на кое е претставен Берлинскиот ѕид. (AP)

Vietnam Ho Chi Min City

Панорама од градот Хо Ши Мин, Виетнам. (Photo: Vi Thao Tran/Vitenam/VOA reader)

Britain Apple Store

Новиот Ајфон 5 на продажба. (AFP)

US New Zealand

Од церемонијата на пречек на секретарот за одбрана на САД Панета во посета на Нов Зеланд. (Reuters)

Pakistan US Prophet Film

Протести пред Конзулатот на САД во Лахоре. (AP)

Belarus Harvest Festival

Фестивал на жетвата во Белорусија.(Reuters)

 

20-ти септември 2012-та

Posted September 20th, 2012 at 7:43 pm (UTC+0)
Leave a comment

Brazil Unrest

Полициска акција во еден од најнебезбедните делови на Рио де Жанеиро. (AFP)

Read the rest of this entry »

19-ти септември 2012-та

Posted September 19th, 2012 at 7:25 pm (UTC+0)
Leave a comment

Шамански ритуали во Руската Република Алтај. (Vera Undritz/VOA)

Read the rest of this entry »

18-ти септември 2012-та

Posted September 18th, 2012 at 7:15 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Weather Tornado Watch

Натежнало небото над Њуарк, Њу Џерси:  метеоролозите за вечерва предупредија на опасност од грмотевици, град и ветришта. (AP)

Read the rest of this entry »

17-ти септември 2012

Posted September 17th, 2012 at 7:16 pm (UTC+0)
Leave a comment

South Korea Typhoon

Тајфунот Санба предизвика бранови во крајбрежјето на Јужна Кореа. Илјадници граѓани беа евакуирани. (Reuters/Office of Yeosu City)

Read the rest of this entry »

14-ти септември 2012

Posted September 14th, 2012 at 6:41 pm (UTC+0)
Leave a comment

Austrai China Kung Fu

Изложба посветена на боречките вештини во зградата на ОН во Виена. (AFP)

Read the rest of this entry »

13-ти септември 2012

Posted September 13th, 2012 at 7:22 pm (UTC+0)
Leave a comment

Yemen US Protest

Протести пред Амбасадата на САД во Јемен. (AFP)

Read the rest of this entry »

About

Categories

Calendar

December 2023
M T W T F S S
« Jan    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archives