12-ти септември 2012-та

Posted September 12th, 2012 at 7:50 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Libya

Претседателот Барак Обама и државната секретарка Хилари Клинтон го осудија нападот на Конзулатот на САД во Бенгази во кој беа убиени американскиот амбасадор Џеј Кристофер Стивенс и тројца вработени во Конзулатот. (AP)

Read the rest of this entry »

11-ти септември 2012-та

Posted September 11th, 2012 at 7:21 pm (UTC+0)
Leave a comment

Sept 11 Anniversary

Одбележана годишнината од терористичкиот напад на 11 септември врз Светскиот трговски центар во Њујорк. (AP)

Read the rest of this entry »

10-ти септември 2012-та

Posted September 10th, 2012 at 7:37 pm (UTC+0)
Leave a comment

China Quake Landslide

Серија на земјотреси во кинеската провинција Јунан. (AFP)

Read the rest of this entry »

7-ми септември 2012-та

Posted September 7th, 2012 at 7:31 pm (UTC+0)
Leave a comment

India Water Protest

Протест на индиски фармери против одлуката на владата да го зголеми нивото на водата во регионалните брани. (AFP)

Read the rest of this entry »

6-ти септември 2012-та

Posted September 6th, 2012 at 7:41 pm (UTC+0)
Leave a comment

Japan Toys Exhibition

Уметничка инсталација од играчки, Токио. (Reuters)

Read the rest of this entry »

5-ти септември 2012-та

Posted September 5th, 2012 at 7:33 pm (UTC+0)
Leave a comment

Прес-конференција на американската државна секретарка Хилари Клинтон во Пекинг. (AP)[/caption]

[caption id=

Протест на активисти на Гринпис пред седиштето на Газпром во Москва. (AP)

US DNC

Обраќање на првата дама на САД Мишел Обама на Демократската национална конвенција во Шарлот, Северна Каролина.(Reuters)

India Tibet China Protest

Активисти за Тибет протестираа во Њу Делхи за време на посетата на кинескиот министер за одбрана Лианг Гуанглие на Индија. (AFP)

4-ти септември 2012-та

Posted September 4th, 2012 at 7:50 pm (UTC+0)
Leave a comment

Portugal Wildfires

Пожарникари изгаснаа голем шумски пожар во централна Португалија.(AP)

Read the rest of this entry »

3-ти септември 2012

Posted September 3rd, 2012 at 7:45 pm (UTC+0)
Leave a comment

South Africa Miners

Суд во Јужна Африка ги ослободи 270 те рудари кои беа уапсени пред две недели кога полицијата уби 34 нивни колеги. (Reuters)

Read the rest of this entry »

31-ви август 2012-та

Posted August 31st, 2012 at 7:14 pm (UTC+0)
Leave a comment

Iran Nonaligned Movement

Самит на Неврзаните во Техеран, Иран. (AP)

Republican Convention

На конвенција во Тампа Мит Ромни ја прифати партиската кандидатура за претседателските избори. (Reuters)

Spain Wildfire

Продолжуваат шумските пожари во Шпанија.

India Blue Moon

Момче на велосипед во источна Индија. (AP)

Britain Diana Anniversary

Одбележана 15-та годишнина од смртта на принцезата Дијана. (AP)

Burma Daily Life

Работилница за чадори во Бурма. (AP)

Syria Refugees

Сириски бегалци на границата со Турција. (AP)

30-ти август 2012-та

Posted August 30th, 2012 at 7:51 pm (UTC+0)
Leave a comment

Philippines

Протести во Манила на одбележувањето на Меѓународниот ден на исчезнати лица.

Read the rest of this entry »

About

Categories

Calendar

June 2024
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives