Bravo Doktor Mehmet Öz!

Posted June 21st, 2011 at 10:32 am (UTC-5)
33 comments

“Dr. Oz Show” 2011 Gündüz TV Emmy’de iki ödül aldı. 19 Haziran akşamı Las Vegas’ta Amerikan televizyonlarında yayınlanan başarılı gündüz programları ödüllendirildi. Gündüz TV Emmy Ödülleri’nin büyük galibi Doktor Mehmet Öz oldu. “The Dr. Oz Show” adlı programıyla Doktor Öz, En Başarılı Bilgilendirici Talk Show Sunucusu, programın yapım ekibi de en başarılı ekip seçildi. Bu Doktor Öz’ün ikinci, ekibininse ilk Emmy ödülü oldu. Mehmet Öz geçen yıl da ödül almıştı.
Mehmet Öz ödül töreninde programla her zaman çok gurur duyduğunu, bu ödülü aldığı için çok onurlandığını söyledi. Programın yapımcısı Mindy Borman ve prodüktörü Amy Chiaro’dan övgüyle söz etti Doktor Mehmet Öz ve “En önemlisi hepimiz bu program sayesinde bir kalp cerrahının bile duyguları paylaşmayı öğrenebileceğini ve hayatın neresinde olurlarsa olsunlar herkesle çok iyi bir ilişki kurabileceğini anladık” dedi. Mehmet Öz kendisini üne kavuşturan Amerikan televizyonlarının en başarılı sunucularından Oprah Winfrey’e de teşekkür etti konuşmasında ve Oprah’nın kendisine başarılı bir sunucu olmayı öğrettiğini söyledi.
Mehmet Öz’ün programı son 8 yıl içinde ABD televizyonlarında en başarılı gündüz talk showu olma özelliğini koruyor. Programda çeşitli sağlık konularıyla ilgili bilgi veren Doktor Öz, çok güncel konulara yer vererek eğlenceli ama bir o kadar da eğitici bir yayın yapıyor. “The Dr. Oz Show” Oprah showun 25 yılını doldurarak yayına veda etmesiyle ABD’de 83 TV’de onun yerini alacak. Mehmet Öz 2004 yılında Oprah’nın programında sağlık haberleri vererek başladı televizyonculuğa ama güleryüzlü sunumu, işini bilenlere özgü özgüveni ve konuklarla çabuk anlaşıp rahatça sohbet edebilme özelliğiyle kısa sürede herkesin kalbini kazandı.Bence başarısının sırrı da bu, çok medyatik bir kişiliği var ve yorulmak bilmeden çalışıyor. Programını izleyince enerjisine ve bilgisine hayran olmamak elde değil!
Bugüne kadar altı kitap yazdı doktor ve hepsi de New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesine girdi. Diyet yapmak, genç kalmak, güzelliği korumak, kalp sağlığı, bebek doğurmak gibi çok çeşitli konularda kitapları ve sağlıklı yaşam için neler yapılması gerektiğini anlatıyor doktor. Tabii bu konular hepimizi ilgilendiren konular ve kitapların ve programın gördüğü ilginin temelinde de bu var.
Profesör Doktor  Mehmet Öz New York’taki Columbia Üniversitesi Cerrahi Bölümü Başkan Yardımcısı. Aynı zamanda New York Presbyterian Hastanesi Kardiovaskular Enstitüsü’nün de Başkanı. Birçok konuda araştırmaları ve 400’ün üzerinde tıbbi bildirisi ve yayını var. Yılda en az 100 kalp ameliyatı yapmaya devam ediyor Bütün bunları 24 saate nasıl sığdırdığına gelince, mesleği ve hayatı sevmek bu olsa gerek. Bravo Doktor Mehmet Öz!
Mehmet Öz’le yıllar önce Çağla Güvelioğlu New York’ta bir söyleşi yapmıştı. Bugün de Amerika’nın Sesi sitesindeki en çok izlenen video olan bu söyleşiyi izleyin, görüşlerinizi yazın. İlk beş yoruma birer tişört!

33 responses to “Bravo Doktor Mehmet Öz!”

 1. Mehmet Öz gerçekten Türklerin gururu. Çok önemli bir sima bizim için. Bu tavsiyeleri de bizim için önemli tavsiyeler…

  • hpolat says:

   Haklısınız Mehmet Öz’ün sağlıkla ilgili tavsiyelerini yabana atmamak gerek. Sağlık herşeyin başı çünkü, Mehmet Öz de bu işin uzmanı. Teşekkürler yazdığınız için. Yorumlarınızı her zaman beklerim. Buarada ilgi duyduğunuz konuları yazarsanız onlara da yer vermeye çalışırım. Sağlıklı günler.

 2. Sercan K says:

  Yorum yapmaya gerek bile yok. O sadce Türk toplumu için değil Amerikan toplumu için de iyi bir örnek.
  Bu arda T-Shirt’u benim yerime fakir bir çocuğa verirsniz.

  • hpolat says:

   Haklısınız iki ülkede de herkese örnek oldu Dr Öz. Çok karizmatik bir kişiliği var ve çok da başarılı bir profesör. Dediğiniz gibi olsun. Bunu ilk yazan sizsiniz, çok iyi bir fikir. Ankara’ya LÖSEV Kanserli Çocuklar Vakfı’na 10 tişört ve şapka yolluyorum hemen. Sevineceklerinden eminim. Fikir için teşekkürler. Sevgiler.

 3. Sayın Dr.Mehmet Öz’ü gönülden kutluyorum, programını ilk günden beri takip ediyorum.

  • hpolat says:

   Mehmet Öz’ün programı gerçekten çok bilgilendirici ve enerjik. Sempatik, seyirciye yakın, sıcak tavırlarıyla Doktor Öz bir sunucu olarak son derece başarılı. Amerika’da orta karar bir sunucuysanız programınızın ömrü kısa olur. Mehmet Öz’ün bu kadar başarılı programcı arasından sivrilip ödül de alması televizyon yayıncılığında katettiği mesafenin en güzel kanıtı. Yazdığınız için sağolun.

 4. Cemali says:

  Tebrikler Mehmet bey, Türk doktolarlarının dünyaya daha iyi bir sekilde tanınmasına vesile oldunuz.Çok iyi temsil ettiğinizi bu ödüllerinizle zaten kat ve kat ispatlıyorsunuz.

  • hpolat says:

   Dr. Öz gerçekten de çok güzel bir örnek. Türkiye’nin ve Türk doktorlarının gururu olmakla kalmadı, aynı zamanda milyonlarca dolarla yapılamayacak kadar büyük bir tanıtım yaptı Türkiye için. Örnek yaşamı ve çalışkanlığıyla Amerika’da ve dünyada nasıl isim yapılabileceğini kanıtladı. Teşekkürler yorumunuz için. Gökkuşağı’na yine yazın, görüşlerinizi paylaşın. Washington’dan en iyi dilekler.

 5. Berat says:

  mehmet Öz, tebrikler. ve başarılarının devamını diliyoruz…

  • hpolat says:

   Bu başarıyı bu çizgide daha uzun yıllar sürdürmesını diliyoruz hepimiz, haklısınız. Böyle başarılı insanlar kolay yetişmiyor. Yazdığınız için çok teşekkürler. Gökkuşağı’nı izlemeye ve yorumlarınızı yazmaya devam etmeniz umuduyla, en iyi dilekler.

 6. Mehmet says:

  Adasim diye soylemiyorum ama tirnaklari ile kaziyarak bir yere gemeye ornek gosterilecek bir sahsiyetolsa yildizli olarak gosterilmeye layik ender insanlardan. Tebrikler Mehmet Oz

  • hpolat says:

   Adaşınız gerçekten övgüye değer bir kalp cerrahı ve herkesin onur kaynağı, Mehmet Bey. Haklısınız. Bu ödülü de hakederek aldı. Ben de tekrar kutluyorum sizinle birlikte. Teşekkürler yazdığınız için. Washington’dan en iyi dilekler.

 7. Alparslan Sari says:

  Dr. Oz yaptiklariyla gecekten takdir edilecek bir insan. Mesleginin yaninda talk show, hayir isleri ve diger sosyal aktivitelere vakit ayirabilmesi gercekten takdir edilmeli. Dr. Ozun vakit yonetimi ozellikle ornek alinmali…

  • hpolat says:

   Bütün bu işleri saygıyla sevgiyle yapması gerçekten de çok güzel. Keşke mesleği ve imkanları olan herkes bu kadar aktif olsa! Zamanını çok iyi kullandığı da doğru size katılıyorum. Her iş alanında bu çok önemli ve güzel bir özellik. Elbette örnek alınmalı çok haklısınız. Bir de ailesine çok düşkün bir baba, dört çocuğu var, ödül törenine Amerikalı eşiyle katıldı. Görüşlerinizi yazdığınız için teşekkürler. Adresinizi yazarsanız size bir tişört göndermek isterim. Herşey istediğiniz gibi olsun, günleriniz sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu geçsin.

 8. ıcah liamsi namarhak says:

  evet hülya abla bir başarı hikayesini paylaşmışınız. bende bir türk olarak gurur duyudum. bu kadar büyük bir tempo yakalabilmesinin tek nedeni. yaşama sanatını iyi bilmesinden kaynaklanıyor. evet doktor öz. yaşama sanatını çok iyi biliyor ve uyguluyor. tabi bunu tetikleyen bir çok sihirli kavramıda sayabiliriz. bunlara deginmeyecegim. türkçenin 29 harfi ile kurulabilen kavramları genelde kendime saklıyorum ve kendim faydalanma yolunu seçiyorum. yani egoistim.

  dr öz. gerçekten süper bir doktor.türkiye ile kıyaslamak istiyorum. en azından hasta ile kendi arasına para girmiyor. buda onun mükemmel olabilme yolunu seçebilmesine teşfik ediyor.
  valla bendede bira kilo sorunu var. bir koşu bandı aldım iki ayda kandaki bütün yag düzeylerini normal düzye çekmeyi başardım. artık kilo verme aşamasına geldim diyebilirm. dr öz ün dedigi gibi aslında vucutta her şey birbirine baglı sistemlerden oluşuyor. eger o sistemlerin işleyişini saglayamazsak türlü türlü sorunlar ile karşı karşıya kalıyoruz. bu bir gerçek. dr. öz ün açıklamlarının halkın dili mantgı ile olması ve anlatabilmesi ise çok hoş ve kabul edilebilir bir durum. benim kabaca anladıgım kilo ve yag olmayacak. ve birde genetik sorun taşımayacaksın. sanırım bunlara dikkat edersek biraz daha dünyada güneşin doguşunu ve batışını görebilme olanagımız olabilecektir. mirasçıların gözü patlayabilir diyorum.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve hülya ablasına çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim. saygı ve sevgilerimle.

  not:: hülya abla seçim yorumundan bir tşört ve şapka alacaklıyım. bir tşörtte sizden gelecek.
  umarım promosyonların başına bir iş gelmez. obama paraları kesti falan gibi olmaz inşallah..

  • hpolat says:

   Yaşamanın da bir sanat olduğuna katılıyorum ve Mehmet Öz yaşamak için sağlığın önemini vurgulamakla önemli bir kamu görevi yapıyor. Programları, kitapları, konuşması, yaşam tarzı hep sağlıklı olmanın önemini gösteriyor. Kilo sorununuzu halledip yağları eritmekle sağlığınızı güçlendirmiş olmalısınız. Aman biraya dikkat çok kilo yapar! Genetik konulara gelince ben o açıdan çok dertliyim. Ne geldiyse başıma gen mirası yüzünden geldi ama hayat çok güzel ikinci bir şans elde ettim. Mehmet Öz’ü çok takdir ediyorum, Türkiye için çok iyi bir reklam bence. Merak etmeyin tişörtünüzü adresinizi alır almaz postalayacağım. Hemen yazın. Tekrar teşekkürler. Spora devam!

   • ıcah liamsi namarhak says:

    HACI İSMAİL KAHRAMAN.

    ADRESİM: KARŞIYAKA MH. YAVULULAR SK. NO. 59 D 1. FİNİKE
    ANTALYA / TÜRKİYE.

    HÜLYA ABLA ADRESİME YUKARIDA BELİRTTİM. GERİSİ SİZE KALIYOR.
    ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER.. SAYGI VE SEVGİLERİMLE.

    • hpolat says:

     Adresinize ilk fırsatta gönderiyorum emanetinizi. Meraklanmayın. Alınca iki satır yazarsanız sevinirim. İlginize çok çok teşekkürler.

 9. Osman Homek says:

  Başarılarınız, göğsümüzü kabartıyor. Devamını, artarak dileriz.

  Türkiye’den çok çok selamlar.

  • hpolat says:

   Osman Bey, gurur duymamak elde değil, bir doktorun, bir kalp cerrahının bu kadar işi bu kadar başarıyla yapabilmesi gerçekten harika. Mehmet Öz yalnız Amerika’da değil Türkiye’de ve dünyada büyük isim yaptı. Yazdığınız için çok teşekkürler. Washington’dan en iyi dilekler. Yorumlarınızı her zaman bekliyorum.

 10. I agree with your Bravo Doktor Mehmet Öz! Gokkusagi, good post.

 11. çok teşekkürler güzel bi iş olmuş

 12. Lael Fenner says:

  Very accurate information and wellwriten story here.Thank you

 13. Fantastic article, I appreciate you taking the time to write this post. I will be reading your blog regularly from now on! Appreciate it.

 14. Yeah bookmaking this wasn’t a bad conclusion outstanding post!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gökkuşağı

Gökkuşağı

Gökkuşağı siyasetten, sanata, akıp giden hayattan kayıp giden görüntülere, Washington’un aşırı sıcak, soğuk, karlı, yağmurlu, sert rüzgarlı ama yumuşak sürprizlerle dolu havasından, sokaktaki çocuğuna, yetişkinine, kedisine,  köpeğine ve diplomasi trafiğine kadar çok geniş bir  alanda birlikte nefes alacağımız bir ortam. Amerikan Kongresi’ne beş,  Beyaz Saray’a on dakika mesafede, düşünce üreten kuruluşların ve lobi şirketlerinin  merkezinde, Washingtonlular  politikalardan ne kadar etkilenir, nasıl yaşar, nasıl eğlenir, nelere güler, hangi  kitapları okur,  hangi gazeteleri alır,  televizyonda ne tür programlar  izler, “dizi” çılgınlığı yaşar mı, yayıncılıkta nelere önem verir, neleri “haber” sayar, habercilikte hangi standartları uygular, sosyal medya hakkında ne düşünür, çocuklarının okul tercihini neye göre yapar? Halk hayat pahalılığından ne kadar şikayet eder, dinlenmek için ne yapar, Beyaz Saray’da olup bitenlerle ne kadar ilgilenir? Başka ülkelerdeki olaylara ilgi duyar mı? Parası olunca hangi ülkelerde tatil yapar? Gökkuşağında bunların hepsinden bir nebze bulacaksınız. Gökkuşağı her zaman yorumlarınıza açık olacak.

Hulya Polat

Hulya Polat yayıncılığa Ankara Radyosu'nda başladı, TRT'de ve Amerika'nın Sesi'nde devam etti. Çok sayıda yayıncılık ödülü, siyasetçilerden sanatçılara kadar birçok kişiyle radyo ve televizyon ropörtajları var. Sivil toplumcu, gönüllü çalışmaların önemine inanıyor. Washington Türk-Amerikan Derneği Başkanlığı yaptı, Atatürk Okulu, Türk Festivali ve derneğin internet sitesiyle Amerikalı öğretmenlere Türkiye'yi tanıtma seminerleri başlatılmasında öncülük etti. Kitapları, sinema, tiyatro ve müziği, güneşi ve denizi seviyor. Yayınlanmış bir öykü kitabı var. "Dünyada en çok sevdiği işi yapma güzelliğini yakalayan ve kanseri yenen şanslı kişilerden biriyim, haberciliği, hayatı ve onlarla ilgili herşeyi seviyorum" diyor.

Bölümler

Takvim

June 2011
M T W T F S S
« May   Jul »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930