“Dr. Oz Show” 2011 Gündüz TV Emmy’de iki ödül aldı. 19 Haziran akşamı Las Vegas’ta Amerikan televizyonlarında yayınlanan başarılı gündüz programları ödüllendirildi. Gündüz TV Emmy Ödülleri’nin büyük galibi Doktor Mehmet Öz oldu. “The Dr. Oz Show” adlı programıyla Doktor Öz, En Başarılı Bilgilendirici Talk Show Sunucusu, programın yapım ekibi de en başarılı ekip seçildi. Bu Doktor Öz’ün ikinci, ekibininse ilk Emmy ödülü oldu. Mehmet Öz geçen yıl da ödül almıştı.
Mehmet Öz ödül töreninde programla her zaman çok gurur duyduğunu, bu ödülü aldığı için çok onurlandığını söyledi. Programın yapımcısı Mindy Borman ve prodüktörü Amy Chiaro’dan övgüyle söz etti Doktor Mehmet Öz ve “En önemlisi hepimiz bu program sayesinde bir kalp cerrahının bile duyguları paylaşmayı öğrenebileceğini ve hayatın neresinde olurlarsa olsunlar herkesle çok iyi bir ilişki kurabileceğini anladık” dedi. Mehmet Öz kendisini üne kavuşturan Amerikan televizyonlarının en başarılı sunucularından Oprah Winfrey’e de teşekkür etti konuşmasında ve Oprah’nın kendisine başarılı bir sunucu olmayı öğrettiğini söyledi.
Mehmet Öz’ün programı son 8 yıl içinde ABD televizyonlarında en başarılı gündüz talk showu olma özelliğini koruyor. Programda çeşitli sağlık konularıyla ilgili bilgi veren Doktor Öz, çok güncel konulara yer vererek eğlenceli ama bir o kadar da eğitici bir yayın yapıyor. “The Dr. Oz Show” Oprah showun 25 yılını doldurarak yayına veda etmesiyle ABD’de 83 TV’de onun yerini alacak. Mehmet Öz 2004 yılında Oprah’nın programında sağlık haberleri vererek başladı televizyonculuğa ama güleryüzlü sunumu, işini bilenlere özgü özgüveni ve konuklarla çabuk anlaşıp rahatça sohbet edebilme özelliğiyle kısa sürede herkesin kalbini kazandı.Bence başarısının sırrı da bu, çok medyatik bir kişiliği var ve yorulmak bilmeden çalışıyor. Programını izleyince enerjisine ve bilgisine hayran olmamak elde değil!
Bugüne kadar altı kitap yazdı doktor ve hepsi de New York Times gazetesinin en çok satan kitaplar listesine girdi. Diyet yapmak, genç kalmak, güzelliği korumak, kalp sağlığı, bebek doğurmak gibi çok çeşitli konularda kitapları ve sağlıklı yaşam için neler yapılması gerektiğini anlatıyor doktor. Tabii bu konular hepimizi ilgilendiren konular ve kitapların ve programın gördüğü ilginin temelinde de bu var.
Profesör Doktor  Mehmet Öz New York’taki Columbia Üniversitesi Cerrahi Bölümü Başkan Yardımcısı. Aynı zamanda New York Presbyterian Hastanesi Kardiovaskular Enstitüsü’nün de Başkanı. Birçok konuda araştırmaları ve 400’ün üzerinde tıbbi bildirisi ve yayını var. Yılda en az 100 kalp ameliyatı yapmaya devam ediyor Bütün bunları 24 saate nasıl sığdırdığına gelince, mesleği ve hayatı sevmek bu olsa gerek. Bravo Doktor Mehmet Öz!
Mehmet Öz’le yıllar önce Çağla Güvelioğlu New York’ta bir söyleşi yapmıştı. Bugün de Amerika’nın Sesi sitesindeki en çok izlenen video olan bu söyleşiyi izleyin, görüşlerinizi yazın. İlk beş yoruma birer tişört!