Michelle Obama da Kız Annesi!

Posted June 26th, 2011 at 12:20 am (UTC-5)
4 comments

Amerika’nın First Lady’si Michelle Obama’nın da yoğun bir programı var. Başkan Obama’ya eşlik etmenin yanısıra o da iç ve dış seyahatlere gidiyor, ABD’yi temsil ediyor. Son gezisi Güney Afrika Cumhuriyeti’neydi Michelle Obama’nın. Beyaz Saray’a taşındığı günden beri Michelle Obama çocuklarda obeziteye karşı yoğun bir kampanya yürütüyor. Bu son dış gezisinde de resmi temaslarının yanında spor tesislerini ve okulları  gezmeyi, hatta Desmod Tutu’yla push-up yapmayı ihmal etmedi. Ortaya da hoş kareler çıktı. Yoğun programı içinde televizyon programlarına da katıldı ABD’nin First Lady’si ve ABC Televizyonu’ndan David Muir’in sorularını yanıtladı.  Nelson Mandela’dan çok etkilendiğini anlattı, Beyaz Saray’da bir dört yıl daha yaşama ihtimalinden söz etti, ama hepsinden önemlisi bu seyahatte kendisine eşlik eden iki kızıyla ilgili soruları yanıtladı. Ne de olsa anne Michelle Obama, kızlarına da çok düşkün. “Büyüdüklerine inanamıyorum” dedi söyleşi sırasında ve “onları hep korumak istiyorum, ama bunu aşırıya kaçırmak da doğru değil biliyorum, bu yüzden dünyayı görmeleri için onları da yanımda götürüyorum gittiğim yerlere,” dedi. 

David Muir’le First Lady arasında şöyle bir konuşma geçti:

*Muir: Kızlarınız aşık olurlarsa onlara ne tavsiye edersiniz?
*Michelle Obama:  Sizi her zaman yüceltecek, daha iyi bir insan olmanızı sağlayacak biri olup olmadığına bakın derim.

*Muir: Siz de Başkan Obama’nın sizi daha iyi bir insan haline getirdiğini söylemiştiniz.
*Michelle: Evet. Kendisine söylememiştim ama artık kayda geçirdiniz. Eminim ona her kızdığımda bunu hatırlatacaktır.

Michelle Obama, Dünya Kupası için hazırlanan Cape Town stadyumunu da gezdi ve  gençlerle konuştu.
5 okuldan 50 öğrencinin katıldığı etkinlikte, Güney Afrika’yı ziyaret eden ilk Amerikan First Lady’si olan Michelle Obama, öğrencilerden sağlıklı yiyecek tüketmelerini ve egzersiz yapmalarını istedi. Daha sonra Cape Town Üniversitesi’ne geçen Obama, burada öğrencilerle top oynadı. Kızları Malia ve Sasha’yı da yanından ayırmadı. Kız annesi olmak kolay değil!

Başkan Obama da kızlarına çok düşkün, onun da kızları Malia ve Sasha’yla çok güzel resimleri var. İnsan Başkan da olsa First Lady de ve Beyaz Saray’da da yaşasa çocukları birinci planda geliyor. Anne baba olmak hayat boyu bir sorumluluk! İşte Michelle Obama’nın Güney Afrika ziyaretinden kareler…

4 responses to “Michelle Obama da Kız Annesi!”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  evet hülya abla yine konuların içinden konuların en güzelini seçmeyi başarmışınız. size kocaman bir alkış gönderiyorum. harikasınız.

  bayan obama nın başkan obamanın en büyük yardımcısı diye düşünüyorum. onun yapabildiklerinin yarısının nedeni bayan obama dır. ben bunu böyle oldugunu düşünüyorum.
  en azından cesur bir anne yüregi taşıyor diye düşünüyorum. ben first leydi yi insani olarak her açıdan begeniyorum. hala amerikaya adım atmama ragmen kedi twittir hesabından benim twittir hesabıma düşen bir ayrınıtıyı paylaşmak istiyorum. işte benim twitter hesabım ve mail hesabıma düşen ayrıntı.

  Michelle Obama (@FirstLady_Obama) is now following your tweets (@kassaria38) on Twitter.

  bana düşüncelerimde ve amaçlarımda cesaret verebilmek için atılmış bir adımın bir parçası
  bunu yapmak direk ve dolaylıda olsada benim için çok güzel ve degerli. bana cesur olmam için verilen bir şans olarak algılıyorum. yaşım çok fazla degil ama banada bir annelik yaptı diyebilirim. bu kadar degerli bir reaksiyonu benden esrigemediler. nasıl olursa olsun bu mutlulugu yaşatabildi bana. ve ben diyorumki. aslında dünyanın patronu michelle obama dır.

  kendisi başkan obama nın ilk dış ziyaretinde türkiyeye gelmedi ve buna çok üzülüyorum. keşke türkiyeyede gelse ülkemizin güzelliklerini görebilseydi. diye çok üzülüyorum. malesef.

  michelle obama bir başkan karısının yapabilecegi bütün işleri layıkı ile yaparken çokta şirin
  iki kız çocuguna onurlu ve gururlu bir şekilde annelik görevinide başarı ile yapmaktadır.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve hülya ablasına çok teşkür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar diliyorum. saygı ve sevgilerimle

  • hpolat says:

   Bence bir başkan eşi ya da üst düzey yöneticilerin eşleri sosyal görevleri üstlenmeli, gönüllü çalışmalar yapmalı ve ülkenin en ciddi sorunları toplumsal neyse onlara eğilmeli. Michelle Obama Beyaz Saray’a taşındığı günden beri Amerika’nın şu anda ciddi sağlık sorunlarından biri olan çocuk obezitesine karşı kampanya yapıyor. Bir kadının iyi bir eş ve anne olmak için mesleğinden, hobilerinden vazgeçmesi gerekmediğini, bir kadının bunların hepsini yapabilecek güçte olduğunu vurguluyor. Ben de bunu yapabilmiş bir kadın olarak Michelle Obama’ya can-ı gönülden katılıyorum. İnanıyorum ki, hepimiz, konumumuz, statümüz ne olursa olsun birey olarak topluma katkıda bulunmak zorundayız. Beğendiğinize sevindim. Yazmaya devam edin lutfen. Çok teşekkürler.

 2. Sonunda dogru duzgun bir site buldum, helal olsun.

  • hpolat says:

   Siteyi beğendiğinize sevindim. Görüşleriniz benim için çok değerli. Lütfen izlemeye devam edin, yorumlarınızı da her zaman yazın. Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gökkuşağı

Gökkuşağı

Gökkuşağı siyasetten, sanata, akıp giden hayattan kayıp giden görüntülere, Washington’un aşırı sıcak, soğuk, karlı, yağmurlu, sert rüzgarlı ama yumuşak sürprizlerle dolu havasından, sokaktaki çocuğuna, yetişkinine, kedisine,  köpeğine ve diplomasi trafiğine kadar çok geniş bir  alanda birlikte nefes alacağımız bir ortam. Amerikan Kongresi’ne beş,  Beyaz Saray’a on dakika mesafede, düşünce üreten kuruluşların ve lobi şirketlerinin  merkezinde, Washingtonlular  politikalardan ne kadar etkilenir, nasıl yaşar, nasıl eğlenir, nelere güler, hangi  kitapları okur,  hangi gazeteleri alır,  televizyonda ne tür programlar  izler, “dizi” çılgınlığı yaşar mı, yayıncılıkta nelere önem verir, neleri “haber” sayar, habercilikte hangi standartları uygular, sosyal medya hakkında ne düşünür, çocuklarının okul tercihini neye göre yapar? Halk hayat pahalılığından ne kadar şikayet eder, dinlenmek için ne yapar, Beyaz Saray’da olup bitenlerle ne kadar ilgilenir? Başka ülkelerdeki olaylara ilgi duyar mı? Parası olunca hangi ülkelerde tatil yapar? Gökkuşağında bunların hepsinden bir nebze bulacaksınız. Gökkuşağı her zaman yorumlarınıza açık olacak.

Hulya Polat

Hulya Polat yayıncılığa Ankara Radyosu'nda başladı, TRT'de ve Amerika'nın Sesi'nde devam etti. Çok sayıda yayıncılık ödülü, siyasetçilerden sanatçılara kadar birçok kişiyle radyo ve televizyon ropörtajları var. Sivil toplumcu, gönüllü çalışmaların önemine inanıyor. Washington Türk-Amerikan Derneği Başkanlığı yaptı, Atatürk Okulu, Türk Festivali ve derneğin internet sitesiyle Amerikalı öğretmenlere Türkiye'yi tanıtma seminerleri başlatılmasında öncülük etti. Kitapları, sinema, tiyatro ve müziği, güneşi ve denizi seviyor. Yayınlanmış bir öykü kitabı var. "Dünyada en çok sevdiği işi yapma güzelliğini yakalayan ve kanseri yenen şanslı kişilerden biriyim, haberciliği, hayatı ve onlarla ilgili herşeyi seviyorum" diyor.

Bölümler

Takvim

June 2011
M T W T F S S
« May   Jul »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930