Beatles şarkılarını sever misiniz? Paul McCartney’i? Benden ikisine de kocaman bir evet! Beatles şarkılarıyla büyüdük, sevgimiz eksilmedi, arttı çünkü Beatles topluluğu ve grubu oluşturan müzisyenler yıllar boyu kendilerini yeniledi, çağa ayak uydurdu. Bugün de genç nesil Beatles şarkılarına tempo tutuyor.  Amerika ve Kanada’nın en büyük beyzbol stadyumlarında bu yaz toplam 8 konser veren Paul McCartney, Beatles topluluğunun en güzel şarkılarını yeniden sahnelere taşıdı, Amerika’da doyulmaz bir Beatles rüzgarı estirdi.  “On The Run” adlı turnesine New York’taki Yankee Beyzbol Stadyumunda 15 ve 16 Temmuz’da verdiği iki dev konserle başlayan Paul McCartney, yine büyük ilgi gördü. Konser biletlerine talebin olağanüstü sayıda olması yüzünden başlangıçta sadece 15 Temmuz’da konser vereceği açıklanan ünlü müzisyen, 16 Temmuz’daki konserin ilavesiyle iki gece üstüste New Yorklular’a anılardan kolay silinmeyecek iki gece yaşattı. Bu iki konser eski Beatle Paul McCartney’in Yankee Stadyumu’nda verdiği ilk konser oldu. Konser biletleri 40 dolarla 250 dolar arasında satıldı. Stadyum yaklaşık 55 bin kişi alıyor. Varın hesabını siz yapın sadece bir konserin gelirinin!

Ardından altı konser daha geldi ve Paul McCartney, Detroit, Michigan, Montreal, Quebec, Chicago Illinois ve son olarak da 4 Ağustos’ta Cincinnati, Ohio’daki Great American Ballpark adlı beyzbol stadyumunda sahne alarak 2011 turnesini tamamladı. Amerika ve Kanada’da sahneye çıkmayı çok sevdiğini söyleyen Paul McCartney’in geçen yılki “Up and Coming Tour” adlı turnesini bir milyondan fazla hayranı izlemişti. Bu yılki izleyici sayısının da en az bu kadar olduğu tahmin ediliyor.

Konserlerinde Beatles topluluğunun ölen üyeleri John Lennon ve George Harrison’ı da anan Paul McCartney’in konserleri her zaman büyük ilgi topluyor. Amerika ve Kanada’da sadece 50 yaşın üstündekiler arasında değil, gençler arasında da Beatles ve Paul McCartney hayranlarının sayısı milyonları aşıyor. Müzik dünyasında 50 yıldır eskimeyen bir şöhrete sahip olan Paul McCartney, inanılmaz enerjisi ve sahne hakimiyetiyle her konserinde büyük alkış alıyor. Her konserinde en az 3 saat sahnede kalan, gitar ve keyboard çalıp şarkı söyleyen Paul McCartney, arka arkaya 35 parça seslendiriyor. Sahnede çok rahat ve profesyonel olan sanatçıya dört kişilik bir grup eşlik ediyor. Şarkıları genelde birbirine bağlayan birbirinden güzel müzik geçişleriyle hayranlarının dikkatini canlı tutmayı her zaman başaran Paul McCartney, kendine güvenen tavrıyla küçük dans adımları da katarak sahne gösterisini doyulmaz bir hale getiriyor.

Konserlerinde 18 Haziran 1962 doğumlu Paul McCartney’i bir şovmen olarak devleştiren anlar gitarıyla başbaşayken konuşup şarkı söylediği anlar. Bu anlarda All My Loving, Ob-La-Di, Ob-La-Da, Let It Be, Hey Jude, Yesterday gibi Beatles parçalarını dinlemenin tadına doyum olmuyor. Paul McCartney kendi bestelerine de yer veriyor konserlerinde. İngiltere Kraliçesi’nin “Sir” ünvanıyla ödüllendirdiği Paul McCartney aynı zamanda Kennedy Sanat Merkezi Ödülü de almış bir sanatçı. Ben bir kez gittim konserine, Washington’a geldiği zaman. Herkes gibi gözlerimi sahneden ayıramadım, bir an bile nefes almadan şarkı söyledi. İzleyiciler de onunla birlikte söyledi. Çok güzel bir ahenk vardı. 65’in üstünde bir sanatçı için çok çok başarılı bir sahne sunumu var. İnsanın ve özellikle de bir sanatçının yaşının olmadığının en güzel kanıtı!