Kampüs Günlüğü’nden Merhaba

Posted August 23rd, 2012 at 5:57 pm (UTC+0)
Leave a comment

Washington’dan herkese merhaba! Yaz tatilinin sonu geldi çattı ve üniversitelerde dersler bu hafta başlıyor.  Bu yeni Kampüs Günlüğü bloğunun sahibi bendeniz de Georgetown Üniversitesi’ndeki son ders yılıma birkaç gün içinde başlamış olacağım.  İlkokul ve lise hayatını İstanbul’da bitiren ben, kör topal, bir şekilde üniversiteyi de bitirmek üzereyim.  Küçükken okulun bir an önce bitmesini isterken, şimdi daha fazla okula gidebilmek için bir yandan yüksek lisans programlarına başvurularımı hazırlıyorum.  Dersler, sınavlar, yüksek lisansa hazırlık, Kampüs Günlüğü derken, üniversitedeki son senemin tadını çıkarmayı da unutmamam lazım.

Bu blogda yıl boyunca Georgetown kampüsündeki gelişmelerden, Amerika’daki üniversite kültüründen, eğitim sisteminden ve öğrenci hayatından bahsedeceğim.  Özellikle son dönemde sayı olarak müthiş bir artış gösteren Amerika’da okuyan Türk öğrencilerinin hayatına, alışma sürecine, yaşanan zorluklara elimden geldiğince ışık tutmaya çalışacağım.

Bu ufak giriş de ilk yazım olarak kayıtlara geçsin.  Sorularınızı veya görüşlerinizi her zaman cyolbulan@voanews.com adresinden bana ulaştırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KAMPÜS GÜNLÜĞÜ HAKKINDA

2009 yılından beri Washington’daki Georgetown Üniversitesi’nde Uluslararası Siyaset ve Dış Politika konularında eğitim gören Cem Yolbulan, Kampüs Günlüğü’nde Amerika’daki deneyimlerini yazıyor. Bir Türk öğrencinin gözünden Amerikan okul hayatı, eğitim haberleri ve kampüs kültürünü yorumlayacak olan Cem, Türk öğrencilere de tavsiyelerde bulunmaya çalışacak. Georgetown Üniversitesi ve bölge okullarından son gelişmeler ve gündem maddeleri hafta boyunca Kampüs Günlüğü’nde olacak.

YARARLI KAYNAKLAR

Campus Tours Öğrenciler için Amerika’da 1200’den fazla üniversitenin bilgileri, interaktif kampüs turları ve daha fazlası

EducationUSA Amerikan Dışişleri Bakanlığı’na bağlı 400’den fazla eğitim danışmanlık merkezinin bulunduğu bu platformda kendinize uygun programı ve okulu seçebilirsiniz

Study in the States Amerika’da okumak isteyen yabancı öğrenciler için vize ve göçmen statüsü hakkında detaylı bilgiler

College Board Başvuru süreci, gerekli belgeler, sınavlar ve burs olanakları hakkında her şey

KATEGORİLER