Türk Girişimcilere Amerikalı Talip

Posted May 28th, 2012 at 1:50 am (UTC-5)
Leave a comment

Bu hafta Türkiye’deki girişimciler Amerikalı taliplerinin karşısına çıkıyor. Amerika Dışişleri Bakanlığı’nın bir heyeti 29 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında, “iyiyin de iyisi Türk girişimcileri” bulma amacıyla Türkiye’ye gidiyor.

Bakanlığın Ticaret ve Ticari Kuruluşlarla İlişkiler Özel Temsilcisi Lorraine Hariton başkanlığındaki heyet, bir anlamda “yetenek avcısı” gibi. Bu heyet, 32 Türk start-up’ın iş planlarını yarıştıracak, bunların arasından en iyi olanları ayıklayacak.

Heyet aynı zamanda diğer Türk girişimci ve yatırımcılarla da farklı organizasyonlarla biraraya gelecek. Heyette, 15 Amerikalı ile 6 Türk yatırımcı/girişimci yer alıyor.

Bu ziyaret ve girişimciler-arası yarışma, Amerika Dışişleri Bakanlığı ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde başlatılan programın bir parçası.
Amerika’nın Küresel Girişimcilik Programı’nın (GEP) bu Türkiye ayağı özel sektör, sivil toplum örgütleri ve Amerikan hükümeti aracılığıyla girişimciliği özendirmeyi amaçlıyor.

2 Haziran’a kadar devam edecek program hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler GEP Türkiye sayfasına bu link’ten ulaşabilirler.

Melek, meslek yaşamına yazılı basında başladı. Haftalık Barometre gazetesinde muhabir ve Management-Marketing sayfa editörü olarak çalıştıktan sonra 1990’lı yılların başında aynı gazetenin Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Meslek yaşamına kısa bir ara verip İngiliz Kraliyet bursuyla City University London’da gazetecilik eğitimi aldı. 1994 yılında Amerika’ya yerleşmeden önce Hürriyet gazetesinde çalıştı. Meslek yaşamına halen Internet, radyo ve televizyon yayıncılığı yapan Amerika’nın Sesi’nde devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Melek, yüksek lisans derecesini 2002 yılında tamamladığı George Washington Üniversitesi MBA programından aldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Melek Çağlar

Melek, meslek yaşamına yazılı basında başladı. Haftalık Barometre gazetesinde muhabir ve Management-Marketing sayfa editörü olarak çalıştıktan sonra 1990’lı yılların başında aynı gazetenin Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Meslek yaşamına kısa bir ara verip İngiliz Kraliyet bursuyla City University London’da gazetecilik eğitimi aldı. 1994 yılında Amerika’ya yerleşmeden önce Hürriyet gazetesinde çalıştı. Meslek yaşamına halen Internet, radyo ve televizyon yayıncılığı yapan Amerika’nın Sesi’nde devam ediyor.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Melek, yüksek lisans derecesini 2002 yılında tamamladığı George Washington Üniversitesi MBA programından aldı.

YENİ EKONOMİ HAKKINDA

Washington'da alınan siyasi kararları, New York'ta piyasalara yön veren hareketleri ve 50 eyalette sıradan insanların yaşadığı ekonomik gerçekleri ‘Yeni Ekonomi’ farklı bir bakış açısıyla okuyucularına sunuyor.

Yeni girişim ve girişimciler, hız kazanan trend'ler, uzman değerlendirmeleri, araştırmalar, sayısal veriler, kısacası Amerikan ekonomisinin performansına dair tüm sağlıklı bilgiler ‘Yeni Ekonomi’de.

‘Yeni Ekonomi’, ilgi duyanların takip etmekten sıkılmayacağı yeni ekonomik normların ‘yol haritasını’ çıkarıyor.

Yahoo! Ekonomi

Archives