Ben Gördüm, Siz de Görün (1)

Posted January 16th, 2012 at 12:11 pm (UTC-5)
17 comments


Bir gün bir Motosikletli Kız, bir motor fuarına gitmiş…

Hikaye böyle başlıyor 🙂 Gerisini ben anlatmayayım, fotoğraflar anlatsın 🙂 Amerika’nın Başkenti Washington’daki “Progressive International Motorcycle Show”da (Bildiğiniz uluslararası motor fuarı işte! 🙂 ) yüzlerce fotoğraf çekip, aralarından en “eli yüzü düzgün olanlarını” sizin için seçtim.

Benim serotonin seviyem hala yukarılarda! Şekerci dükkanına girmiş çocuk gibi mutlu oldum motorların içine düşünce. Sizin için ilginç gözlemler, görüntüler, fikirler biriktirdim 🙂 Önümüzdeki günlerde bloğu ziyaret etmeyi unutmayın. Çünkü bu şölen kısa sürmeyecek 🙂

Genel birkaç ipucu vereyim.

1- Fuarın dikkatimi en çok çeken yanı custom motosikletlerin ağırlığıydı. Eh Amerika’da motor kültürü neredeyse bu demek zaten! Chopper’lar alabildiğine yayılmıştı etrafa! Tabii en büyük alan da Harley Davidson’a aitti. Harley’in fuar için verdiği özel eğitimlerden birini de buraya ekleyeceğim 🙂 Kaçırmayın 🙂

2- Öyle fuarlarda alıştığınız “yarı çıplak” mankenler yoktu. Üzgünüm beyler! 🙂 Bütün ilgiyi motora göstermek, sıra beklense de sonunda o motosiklete dokunmak, üstüne oturmak, kurcalamak daha mümkündü böylece! 🙂 (Sadece bir tane gördüm, numunelik!)

3- “Custom bike” yarışması fuarın kimliğini oluşturmuştu neredeyse! Acayip modifiye motorlar gördüm. Sırasıyla onları da burada bulacaksınız 😉

4- Dünyaca ünlü Smage Kardeşler de bir “stunt” gösterisi yaptı. O da burada olacak 😉 Diğer bütün görüntü ve izlenimler için “Beni izlemeye devam edin” 😉

Aşağıdaki galerideki fotoğraflar fuardaki izlenimlerin ilk bölümü sadece. Chopperlar ve custom bike’lar da yolda! Üstlerine tıklayıp büyütmeniz mümkün. Keyfini çıkarın 😉 Soru ve görüşlerinizi de lütfen Comment/Yorum butonuna tıklayarak belirtin. Elinizi korkak alıştırmayın 🙂17 responses to “Ben Gördüm, Siz de Görün (1)”

 1. mustafa says:

  Merhaba,
  bu güzel görüntüleri paylaştığınız için teşekkürler kalan kısmı da en kısa zamanda görmek için sabırsızlanıyoruz
  teşekkürler 🙂

 2. ıcah liamsi namarhak says:

  o kadar çokki ve hepsi o kadar güzelki. buz sözleri yıllar önce arkadaşlarıma söylemiştim.
  kayseride bir kız meslek lisesinin duvarının üzerinde arkadaşlarıma söyledigim sözlerin aynısı idi.
  evet motosikletletlere o kadar çokki ve hepsi o kadar güzelki. benim garibandan acısını çıkartmam inşallah.

  her insanın tutkuları ile yaşaması ve tutkuları ile bir fuarda buluşmasını çok degerli bir yaşam anları olarak algılayabiliyorum. insanın yüregi ve nabzı sanırım biraz hızlanır gibi oluyor. çünkü ben bu duyguların aynısını frankfurt otomobil fuarında hissettmiştim. bir otomobil tamricisi çıragı olarak yıllar önce. insanların yaşadıgı o duyguların ve düşüncelerin yabancısı degilim ben.

  fakat ben bu resimdekilere binecek cesaretim yok. eskiden olsa yapabilirdim. hızdan korkuyorum. ve türkiyede kurallara uymayanlar nedeni ile siz kurala uysanızda başkaları kuralları hiçe sayıyor. sizin elinizde hiçbir şey kalmıyor malesef.

  bu yazıyı yazarken fetih 1453 ün fragmanını seyrediyorum ve bazende sesleri ve müzügi ile kendime eşlik etmesini saglıyorum. yakında sinamalarda olacak fakat kimi görsem gidecegim diyor. biz nasıl bilet ve yer bulacagız bilmiyorum.

  dah nice fuarları görmeniz ve tutkularınız ile başbaşa kalmanız dilegi ile. fuardaki yenilere karşı çeşitli duygular besleyerek kendi motosikletinize karşı olumsuzluk sergilemeyiniz. emektarların yeri bambaşka olur. nede olsa sizi uçuran ve taşıyan emektarınızdır. onu kıskandırmayınız.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selinine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim. saygı ve sevgilerimle.

  not:tutku öyle bir duygudurki. sizi uçuracak ve istediginiz yere götürecek en asil kavramlardan birisidir. herkesin tutkularını doyasıya yaşayarak hedeflerine kavuşması dilegi ile.

 3. speedy2 says:

  Güzell 🙂

 4. Eddie Amca says:

  Mankenlerden biri tıpkı Megyn Price’ın gençliği.

 5. atezer says:

  Muhteşem motor görüntüleri için teşekkür. Elimde olsa tüm motosiklet fuarlarını gezmek isterdim.
  Neyse biz realiteye dönelim . Euroasia Moto bike expo da standımıza bekleriz.

  Bir motosiklet meraklısı.

  • Motosikletli Kız says:

   Ben standınıza gelemeyeceğim tabii 🙁 Burada olacağım. Ama fotoğraflarınızı paylaşırsanız gelemeyen herkesin buradan da görmesine katkıda bulunmak isterim 😉

 6. Lila boy says:

  İkinci ellerin pazarına nasıl ulaşabiliriz internette,selamlar

  • Motosikletli Kız says:

   Kullanılmış motosikletlere ulaşmanın birçok yolu var. En yaygın olanlarından biri:

   http://washingtondc.craigslist.org/

   adlı site. Bu sitede her eyalete ait ilanlar var. Ben Washington adresini yapıştırdım buraya. Ama siteyi biraz kurcalayıp diğer eyaletleri bulmak, oradan FOR SALE ve ardından Motorcycles’a girerek yaklaşık bir fikir edinmek mümkün. Bazen sahte ilanlar olsa da dikkatli davranıldığında ikinci el piyasasını iyi takip edebileceğiniz bir site. Fikir verir 😉

 7. cloud says:

  Selam, paylaşıma teşekkürler. Motosiklet üstünde olmak size çok yakışıyor söylemeden geçemeyeceğim. Bu arada ben o allstate compact cup, skutır karışımı kırmızı beyaz kalsik görüntülü alete hasta oldum. eskiden beri otomobilde de motosiklette de bu klasik görüntü hep çekmiştir beni. Bir gün yeniden bir klasik cruiser almadan ölmem umarım, en azından emeklilğimde…:)

  Selamlar, elinize sağlık.

  • Motosikletli Kız says:

   Değil mi ama??? Bana da çok tatlı geldi, çekmek istedim. Oyuncak gibi ama bir yandan da şöyle Ege kıyılarındaki kentlerde çok işlevsel olabilecek bir motor 😉 Ben de umarım emekli olduğumda Ege’de yaşarım ve motora hala biniyor olurum 😉

   Motosiklet ruhumu tamamlıyor. Sanırım o yüzden birbirimize yakışıyoruz 😉 Teşekkürler…

   • cloud says:

    Aslında yalnız Ege kıyısında değil, Türkiye’de pek çok şehirde iş görür böyle tatlı bir alet. Bu arada emeklilik ideallerimzi de aynıymış. Benim de hayalim Ege’de yaşamak.

 8. Ahmet Erşen says:

  Selin , paylaşımın için teşekkürler..
  Washington motosiklet fuarını ayamıza getirdin..
  Hepsini büyüterek zevkle baktım..

  Gerçek bir motosiklet fuarı.manken az motosiklet çok….Bizdeki fuarlar gibi..
  Yalnız ufak çocuk mankeni güzel yakalamışsın..:)

  Tekrar teşekkürler

  • Motosikletli Kız says:

   Sırada Custom motosikletlerin fotoğrafları var. Onları da seveceğinize eminim 😉 O çocuk manken pek acar bir araç sürücüsü olacak, belliydi 🙂

 9. R 1200ST says:

  Bmw için teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)