Turkbikers: “Biz Büyük Bir Aileyiz”

Posted February 28th, 2012 at 9:58 pm (UTC-5)
Leave a comment

 

1–4 Mart tarihleri arasında yapılacak Eurasia Moto Bike Expo fuarına sayılı günler kaldı. Fuarda modellerini sergileyecek üretici ve dağıtıcı firmaların yanı sıra motosiklet forumlarının temsilcileri de stant açacak. İşte önümüzdeki birkaç günde, muhtemelen sizin de üyesi olduğunuz bazı motosiklet forumlarının temsilcileriyle yapılmış röportajları göreceksiniz Motosikletli Kız sayfalarında… Sık sık buraları kontrol etmeyi unutmayın 🙂

Röportaj dizisinin ikinci konuğu Turkbikers’ın kurucusu Zafer Fatih Özsoy. “Biz Büyük Bir Aileyiz” diyen Turkbikers’ı hem tanıyan hem de tanımayanların incelemesi gerek. Bilmediğiniz birşeyler mutlaka bulacaksınız 😉

NOT: Bu arada röportaj dizisinin ilk bölümünü (Scooter Bilgi Forumu röportajımızı) okumak için burayı tıklayabilirsiniz)

Motosikletli Kız (MK) 1-)  1-4 Mart tarihleri arasındaki Eurasia Moto Bike Expo fuarında modellerini sergileyecek üretici ve distribütör firmaların yanı sıra motosiklet forumları da stand açacak. Siz de bu stantlardan birinde, Turkbikers (http://www.turkbikers.com/) standında olacaksınız. İlk sorum Turkbikers hakkında olacak şüphesiz. Ne zaman kuruldu bu forum? Bu proje için kaç kişi kafa kafaya verip adım attı önce? Nasıl başladı yani öykünüz?

Turkbikers: Neredeyse 8 yıldır hayalini kurduğum Turkbikers Motosiklet Kulübü 2008 yılı Şubat ayında kuruldu. Turkbikers Motosiklet Kulübü’nün forumu da üyelerin internet ortamında birbiri ile iletişimde kalması için oluşturuldu. Fikir askerlik hizmetimi yaptığım sınır karakolunda şekillenmeye başlamıştı. Askerlik hizmetimi tamamlayıp döndükten sonra temellerini atmaya başladım. Turkbikers ismi uluslararası arenada Türk motorcuların adını duyurmak için seçildi. Dünyayı gezen motorlu gezginleri Türkiye’de iki kez kulüp olarak ağırlayan ve Türk misafirperverliğini en güzel şekilde kendilerine göstermeye gayret eden kulübümüz, gezginlerle güzel dostluklar kurarak Türkiye’yi birçok ülke ve coğrafyada tanıtmaya destek verdi.

Motosiklet Tipi Ya da Motor Gücünü Şart Koşmayan Kulüp

 Üyelik koşullarımızda motosiklet tipi ya da gücü sınırlaması yoktur. Her biri özenle seçilerek kulübe kabul edilen üyelerin oluşturduğu bir kulübüz. Sloganımız olan “Biz Büyük Bir Aileyiz” sadece bir slogandan öte kulübümüzde yaşanan bir gerçektir.

Aralarında kan bağı olmayan ancak bir aile kadar birbirine yakın olmayı başarabilen bir oluşumdur. Uzun zamandır birçok kortej ve sürüşe önderlik yaptık, kendi organize etmediklerimize katılım gösterdik. 29 Ekim’lerde, 30 Ağustos’larda, 19 Mayıs’lar, 10 Kasım’larda biz caddelerde diğer motorcu kardeşlerimizle birlikte sürüyor olacağız.

18 Mart haftasında Çanakkale’de şehitlerimizin yanında diğer motorcularla birlikteyiz. Yönetimimizde bulunan 5 üyemiz ve destekçilerimiz ile yolumuza devam ediyoruz. Turkbikers aynı zamanda Türkiye Motosiklet Kulüpleri Birliği Yönetim Kurulu üyesidir.

MK2-) Fuarda nasıl bir stand açacaksınız? Yani amacınız Turkbikers’ı tanımayanlarla tanışmak olacak muhakkak ama…? Yeni üyeler kazanma fikri de vardır eminim?

Turkbikers: 2008 yılından beri fuarlara katılıyoruz. Bu fuarda da bize verilen bir kulüp standımız olacak. Uzun zamandır görüşmeyen dostlar ile bir araya gelecek ve bizimle ilişki içinde olan diğer kulüplerle bağlantılar kurulacak.

“Önlemini Al, Motorunu Sür”

3 yıldır yürüttüğümüz “Önlemini Al, Motorunu Sür” sosyal sorumluluk projemizin yeni görselleri standımızdaki yerini alacak. Foruma çok üye toplamak gibi bir amacımız yok, seçerek ve tavsiye ile insanlar kabul edilmektedir. Tabii ki bu tür insanlarla fuarda karşılaşıyoruz zaman zaman ve bu bizi memnun ediyor.


MK 3-) Bu seneki fuar şüphesiz sizin forumunuza da çok malzeme sağlayacak. Forum mesajlarının büyük bölümü bu konuda olacak. Fuarın ardından gelen rüzgar ne kadar sürer tahminen?

Turkbikers: Fuarla ilgili başlayan bu konular motosiklet modelleri ve fiyatları üzerine yoğunlaşır, fuardan alım yapan üyeler bu konularda fikir alışverişi yapar ve fuarda süresi değerlendirilir, firmalar hakkında olumlu olumsuz görüşler tartışılır.

 

MK 4-) Forumda fuar için ayrı bir bölüm oluşturacak mısınız? Oluşturmayı planlamıyorsanız en çok modeller bölümünde mi, genel sohbet gibi başlıklarda mı yoğunlaşmasını bekliyorsunuz muhabbetin?

Turkbikers: Forumda genellikle “Fuar 2012” konusu başlığı altında uzayıp giden bir mesaj listesi olacaktır. Motosiklet modelleri bölümüne de oldukça fazla malzeme çıkacağına inanıyorum.

MK 5-) Fuar bitecek ama motosiklet aşkı hep sürecek… Bu aşkı beslemek için kurulmuş platformlardan biri de sizsiniz. Turkbikers’ın motosikletçilerin dünyasında nasıl bir konumda olmasını hedefliyorsunuz? Bir başka deyişle amacınız nasıl motosikletçileri ve konuları bir arada toplamak?

Turkbikers: Bu konuda açıkyüreklilikle cevap veriyorum. Biz vatansever, kendini bilen, motosiklet camiasına zarar vermeyecek hareketlere sahip, sorumluluk sahibi kişiler istiyoruz aramızda.

“Biz Birbirine Kenetlenmiş Bir Aileyiz”

Bizi Türkiye’nin her yerinde tanırlar, amacımız, çizgimiz, yolumuz çok bellidir. Biz Turkbikers’ın sadece motosiklet severlerin oluşturduğu bir insanlar grubu değil, motosiklet ortak tutkumuz ancak birbirimize kenetlenmiş ve bir aile gibi birlikte huzur bulan, eşli, çocuklu ailelerin de rahatlıkla aramızda rahat ettiği bir kulübüz.

Motosikletli Kız, sana da bu röportaj için çok teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Turkbikers olarak seni de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

MK- Turkbikers, sorularımı yanıtladığınız için çok teşekkürler 😉

Röportaj: Motosikletli Kız (Selin)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)