Motosiklet.net’le A’dan Z’ye…

Posted February 29th, 2012 at 2:42 pm (UTC-5)
1 comment

1–4 Mart’ta yapılacak Eurasia Moto Bike Expo fuarına sayılı saatler kaldı. Hatta belki siz, Amerika’dan yazılan bu satırları okurken Türkiye’de fuar çoktan başlamış bile olabilir 😉 Artık görmeyeniniz kalmadı şüphesiz. Motosiklet forumlarının fuar hedefleri ve genel kuruluş amaçlarıyla ilgili bir yazı dizisi günlerdir Motosikletli Kız sayfalarında yerini aldı.

Fuar öncesi son konuk Motosiklet.net adına Erhan Erdil. Kayıtlı kullanıcı sayısı 90 bini geçen; http://www.motosiklet.net/ adresinden kullanıcılara ulaşan motosiklet.net sanırım ben dahil birçoğumuz için “motosiklet forumlarına” ilk katılım noktamız. Yunanistan gezimi motosiklet.net üyelerinin cesur gezi deneyimlerinden esinlenerek yapmıştım 😉 Kimbilir sizler nelere cesaret ettiniz okuduklarınızdan sonra 🙂

Erhan’la fuar öncesi, yoğun programı içinde güzel bir röportaj yaptık. Forumun üyesiyseniz, daha da iyi anlamak için mutlaka göz atın derim. Kendinizi bulacaksınız…


NOT: Bu arada röportaj dizisinin diğer konuklarının neler söylediklerini görmek için burayı; onu okuduktan sonra da şurayı tıklayabilirsiniz 🙂Motosikletli Kız (MK) 1-)  İlk sorum motosiklet.net hakkında olacak şüphesiz. Ne zaman kuruldu motosiklet.net? Bu proje için kaç kişi kafa kafaya verip adım attı önce? Nasıl başladı yani öykünüz?

Motosiklet.net:  22 Mart 2001 tarihinde www.motosiklet.net adresi tescil edildi ve iki sene boyunca kişisel web sitesi olarak hizmet verdi. Bu zaman aralığında sitemizde motosiklet modellerinin tanıtımı ve fotoğrafları yayınlandı. Sitemiz ziyaretçileri tarafından çok beğenildi, çeşitli basın yayın organlarında tanıtımları yapıldı. Ziyaretçilerin talebi doğrultusunda 12 Nisan 2003 tarihinde insanların kendi düşüncelerini paylaşabileceği tartışma, bilgi paylaşım forumu kurularak üye alımına başlandı.

Sitemizin kuruluşu olarak kabul ettiğimiz 12 Nisan 2003 tarihinden bugüne korumuş olduğu çizgisi ve yapmış olduğu faaliyetler doğrultusunda Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen, ilk ve tek,  ödüllü motosiklet sitesi oldu. Sitemiz, görev alan değerli arkadaşlarımızdan oluşan yönetim kadrosu ile sürekli aktif ve güncel. Motosiklet tutkunlarının zengin içerikli forumlarda paylaşabildiği her türlü bilgi, deneyim, öneriler motosiklet.net sayfasında mevcuttur. Ürün ve hizmet sağlayıcıların temsilcileri siteyi takip edip üye şikâyetlerini değerlendirmektedir.

“Motosikletle İlgili Her Şey Burada”

Yeni başlayacakların en çok destek ve ilgi bulabildiği sıcak aile ortamı motosiklet.net’te mevcut. Gerekli teknik bilgiler, yeni ve mevcut model tanıtımları, motosikletle ilgili bit pazarıyla 2’nci el alım satım platformu, dünyadan ve Türkiye’den en güncel motosiklet haberleri, saygıdeğer yazarların köşe yazıları ve etkili yorumlar kısacası motosiklet ile ilgili her şey motosiklet.net de mevcut.

Türkiye’nin tüm illerinde oluşturulan il grupları kendi aralarında buluşarak geziler etkinlikler toplantılar yapmaktadır. Yüzlerce gezi yazısı sitemizde yer alır. Motosiklet.net üyeleri iki teker üzerinde gidilmedik yer bırakmadı. Motosiklet.net, 81 ilimizde oluşturulan il grupları sayesinde tüm motosiklet severleri bir araya topladı.

Motosiklet.net,  Türkiye’nin en çok ziyaret edilen motosiklet sitesi.  Ayrıca kayıtlı kullanıcı sayısı 90.000 kişiyi geçmiştir. Tüm site içeriğimiz kayıt olunmadan okunabilmesine karşın her gün sitemize 100 den fazla kişi kayıt oluyor.

MK 2-) Fuarda nasıl bir stand açacaksınız? Yani amacınız motosiklet.net’i tanımayanlarla tanıtmak olacak muhakkak ama…? Yeni üyeler kazanma fikri de vardır eminim? 😉

Motosiklet.net: 2005 yılından bu yana fuar organizatörlerinin davetiyle tüm motosiklet fuarlarında motosiklet.net standı yer almıştır. Bizim için motosiklet fuarları sitemizi tanıtmak ve yeni üyeler kazanmaktan ziyade, Türkiye’nin birçok ilinden fuarı gezmeye gelen üyelerimizin motosiklet.net standı sayesinde yılın buluşma noktası olması açısından önemli.                                                                                                                                                                                           

MK 3-) Bu seneki fuar şüphesiz sizin forumunuza da çok malzeme sağlayacak. Forum mesajlarının büyük bölümü bu konuda olacak. Fuarın ardından gelen rüzgar ne kadar sürer tahminen?

Motosiklet.net: Fuarda yeni motosiklet modellerin lansmanları yapıldığından, sitemizde genel tartışma piyasaya çıkacak yeni modeller üzerine olmakta. Biz motosiklete binebildiğimiz tüm yılı motosiklet sezonu olarak görsek de, motosiklet fuarları sezonun açılma zamanı olarak kabul edilir ve firmalar motosiklet fiyatlarını ilk fuarlarda duyururlar bu yüzden motosiklet fuarları motosiklet tutkunları için önemlidir.

Sattığı Ürünü Bilmeyen Fuar Görevlileri de Forumu Meşgul Eder


Bunların dışında fuar ile ilgili diğer tartışma konuları, bazı firmaların fuarda motosikletlerinin üzerine oturma yasağı koyması, motosikletlerden çok fuardaki mankenleri görmek için gelen kuru kalabalık, sattığı ürün hakkında hiçbir bilgisi olmayan fuar görevlileri gibi konulardır.

MK 4-) Forumda fuar için ayrı bir bölüm oluşturacak mısınız? Oluşturmayı planlamıyorsanız en çok modeller bölümünde mi, genel sohbet gibi başlıklarda mı yoğunlaşmasını bekliyorsunuz muhabbetin?

Motosiklet.net: Fuara gelemeyen üyelerimiz için fuar boyunca tüm markaların modellerinin fotoğrafını çekerek sitemize yüklüyoruz, böylece ziyaretçilerimizin fuarı web sayfamızdan görmelerini sağlıyoruz.

MK 5-) Fuar bitecek ama motosiklet aşkı hep sürecek… Bu aşkı beslemek için kurulmuş platformlardan biri de sizsiniz. Motosiklet.net’in motosikletçilerin dünyasında nasıl bir konumda olmasını hedefliyorsunuz? Bir başka deyişle amacınız nasıl motosikletçileri ve konuları bir arada toplamak?

Motosiklet.net:  Türkiye ‘de motosiklet kullanımının gelişip yayılması, mevcut motosiklet sürücülerinin bilinçlendirilmesi, örnek sürücüler oluşturulması, yeteneklerin geliştirilmesi, toplumda motosiklet bilincinin oluşturulması beraberinde doğru ve güvenli sürüş şeklinin en doğru biçimde motosiklet tutkunlarına iletilmesi, motosiklet kullanıcıları arasında paylaşımın sağlanmasını motosiklet.net’in genel amaçlarıdır.

“Üyelerin Benimsediği Bir Site Olmayı Hedefledik”

Motosiklet.net’in bu aşamaya gelmesinde, kurulduğu günde belirlemiş olduğu vizyonu gerçekleştirmek için koyduğu kurallardan taviz vermemesi ve çizgisini daima koruması büyük etkendir. Üyelerimize ve ziyaretçilerimize kaliteli hizmet vermeyi, onların şikâyet, öneri ve isteklerine değer vermeyi ilke edindik. Üyeleri tarafından sevilen, benimsenen, kendilerine bir şeyler katabildikleri kendilerini mutlu hissettikleri bir site oluşturmayı hedefledik. Sitemizi ziyaret edenlerin sağladıkları ufacık bir fayda bizi çok sevindiriyor, vermiş olduğumuz bu hizmette bizi teşvik ediyor. En fazla ilgi gören motosiklet sitesi olabilmek için herkesin kolay kullanabildiği, aradığı bilgiye kısa sürede ulaşabildiği, devamlı güncellenen bir web sayfası oluşturuyoruz. Sitemizin seviyesini korumasında en büyük etken ise kaliteli insanların bu çatı altında bir araya gelmesidir.

Röportaj: Motosikletli Kız (Selin)

One response to “Motosiklet.net’le A’dan Z’ye…”

  1. ıcah liamsi namarhak says:

    selin hanım bu yazıyı begendim. hepsini okudum. güzel bir dünayanın içerigine şahit olduk. ve bunu bize ulaştırdıgınız için sizede teşekür ediyorum. motosiklet sadece kaliteli olanlara sahip olanların dünyası degildir. türkiyede herkesin ucuz veya pahalı bir düldülü vardır. birçok insanın hayatında özel bir yeri vardır. bizim buralarda antalyada motosiklete binmek ayrıcalıktır. hele birde yaz ise meltemin ve güneşin güzelligini yaşıyorsanız bu kelimelerle anlatılamaz bir duygudur. akşamki ve ve geceki yaşatıtıgı duyguların degeri ise paha biçilemez cinstendir.
    galiba maceralarınıza devam etmeye kararlısınız. bizlerde kıyısında köşesinden eşlik edelim.

    ban bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim.saygı ve sevgilerimle.

    not:arkadaşlarınıza bir tavsiyem var. antalyanın dogusundan gazipaşadan başlayarak batısındaki kaşa kadar olan sahil bandını gezmelerini ve arada birde yayla kaçamagı yaparak bu bu güzergahtaki paha biçilemez güzellikleri yaşamlarını öneriyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)