Motorda Zen Ustası Olmak!

Posted April 9th, 2012 at 1:35 pm (UTC-5)
4 comments

Baharla birlikte tıpkı doğa gibi sizler de uyandınız. Peki yeterince uyanabildiniz mi? Bahara hazırlıkla ilgili Amerikalı bir sürüş hocasından dinlediklerimi sizle paylaşmıştım (Kaçırdıysanız, burayı tıklayıp okuyabilirsiniz) Ama bu işin teknik hazırlığı kadar psikolojik hazırlığı da var.

Motorun üstünde dikkat dağınıklığının olası sonuçlarını sizin de katkınızla Amerika-Türkiye hattında bundan sonra da konuşuyor olacağız. Ama şimdilik aşağıdaki “Bahara Merhaba” “görüntülü yazısıyla” (hep sesli yazı olacak değil ya 🙂 ) Washington’a uzanabilir, bana katılabilirsiniz 😉4 responses to “Motorda Zen Ustası Olmak!”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım videoyu izledim. farklı bir katılım olmuş. bizlerede teşekür etmekten başka seçenek kalmıyor. elinize saglık. verdiginiz bilgilerin ne kadar degerli oldugunu biliyorum. bir hata ile motoru yan yatırdım ve köprücük kemigi gitti. tam 2.5 ay korse ile yattım. nihayetinde iyileştim fakat onu gelin birde bana sorun. en büyük zararıda biraz kilo almam oldu.koşu bandı aldım ve çogunu geri verdim ve koşuya devam ediyorum.eski pantolon ve tşörtleri giymeye kararlıyım.

  bizim buraya bahar geldi. bizim buralarda otomobili olsun yada olmasın herkesin iyi veya kötü bir düldülü var.bazen görüyorum otomabili olanlarda motosiklete binmeye başladı. ve zengin.çılgın ve meraklı gençlerin hız motorları ile yaptıkları tek veya grup şovlarıda başladı. o motoru bagırtmaktan zevk alıyorlar bunu çok iyi biliyorum.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim. saygı ve sevgilerimle.

  not= bir filozofun şu sözlerini aktarmak istiyorum. insan ait olabilecegi yaşam biçimini inşa eder ve o dünyada yaşamını sürdürür. sizde ait olabileceginiz yaşamınızı inşa etmiş ve o motosiklet dünyasında yaşamınız sürdürüyorsunuz. aramızda kalsın bende biraz fazla bu dünyalar.

  • Motosikletli Kız says:

   Hepimizin çeşitli dünyaları yok mu aslında? Kimisinde çok mutluyuz, kimisinde pek de değil? En mutlusunu seçip orada takılmaya devam edin siz de 😉 Teşekkürler…

 2. aydın sarı says:

  yine yüreklerimize seslendin…merhaba bahar…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)