Bir Görüntü Bin Kelimeye Bedel (mi?)

Posted April 16th, 2012 at 1:08 pm (UTC-5)
1 comment

 

Amerika’da motosikletli yaşam üzerine vlog (videolu blog ya da video bloğu diyelim) yapan bir motosiklet tutkunuyla yapılmış röportajı okurken dikkatimi çeken birşey oldu. Vlog sahibi, “İnsanlar motorun önünde durup konuşan birilerini hep görüyor, ben motordan görünenleri çekip bloğuma koyuyorum” diyordu. Hak veriyorum… Ama ben motoru seven insanların bir başka motorcuyu motorun önünde, arkasında, üstünde, kenarında neresinde olursa olsun işte dinlemekten zevk aldıklarına da inanıyorum. Yeter ki farklı diyarlardan farklı tatlar katabilin diğer motorcuların hayatına…Ve yeter ki benim gibi keyifle yapın bunu…

İşte bu vesileyle bu sezon da Motosikletli Kız’ın Amerika maceralarını motorun yanında, arkasında, önünde, üstünde (mümkünse yerle yeksan olmadan! 🙂 ) anlatmaya devam edeceğinden haberdar etmek isterim sizleri 😉 Sürprizlere, yeni ürünlere, püf noktalarına ya da sadece güzel bir yolda akıp giden görüntülere hazır olun 😉

Bugüne kadar Motosikletli Kız’da yer almış videolu anlatımların bir bölümünü de bu yazının altına iliştirdim. Blogda zaman zaman kaybolup gittikleri için göremedikleriniz olduysa, buyrun bir de şimdi izleyin 😉

Motorda Zen Ustası Olmak

Washington’daki Uluslararası Motor Fuarı

Düşen Motor Yerden (Sakatlanmadan) Nasıl Kaldırılır?

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim!

Kask Hayat Kurtarabilir! (Motosikletli Kız Motor Üstünde)

Kış Geldiğinde Motorunuzu Uykuya Yatırıyorsanız Bunları Dinlemelisiniz!

Motosikletli Kız’ın Okuyucularına Teşekkür Mesajı ve 2011’den Kalanlar 😉

One response to “Bir Görüntü Bin Kelimeye Bedel (mi?)”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım yazınızı okudum. ve ilştirdiginiz görüntüleri daha önceleri izlemiştim. ve en baştaki görünütüyü birkez daha izledigimi ihbar etmek istiyorum.amerikadada ördek varmış diyerek espiriyi patlatmak isityorum.motosiklet sevgi ve duygularınızı iyi anlıyorum.fakat size birşey söylemek istiyorum. blogtaki sloganınız motosikletli kız oldugu için kendi kazdıgınız kuyuya kendiniz düşmüşünüz. konu bulmakta bir hayli zorlandıgınızı belirtmek isterim. fakat yinede çok güzel bir blog seyri çıkarıyorusunuz. birazda mevsime göre şekillendiginizde bu işi az malzemeyle iyi haber yaparak becerebiliyorsunuz.

  motosikletinizle sürekli berabersiniz bunu biliyorum. fakat onunla farklı yerlere giderek aslında yaşadıgınız şeyin motosiklet oldugunu düşünyorsunuz. fakat hayatın güzelliklerinden kopye çekiyorsunuz. her sınavda yüksek not ihtimali hocaları şüphelendirebilir benden söylemesi.

  ve türkiyedekilere nazaran rüyaların ülkesinin kalbinde yaşıyorsunuz. ve prestijli bir işyeriniz var. ve bunun içinde güzel bir meslegi yapıyorsunuz. amerikada yaşayan türklere nazaran birçok farkla oradasınız. ve gönlünüze göre bir hobi olan motosiklet hobiniz var. birde kendinize uygun mutluluk oyunlarınız varsa degmeyin keyfinize. size bol şanslar diliyorum.

  bizim burayada bahar geldi. ruhumuzda bahar gibi oldu. denizi çok özledim. benim hayatımın en büyük özgürlügü akdenize kendimi bırakmak ve bazen kimseler olmadıgımda kendi kendime felsefe parçalıyorum. ve özellikle etrafıma dikkat ediyorumki kendi kendime konuşan bir deli imajını etiketlenmemek için. bunu genelede sabahın erken saatlerinde yapıyorum ve denize motosikletimle gitmeyi tercih ediyorum.ne alakası ve ilgisi var demeyin diye söylüyorum.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim. saygı ve sevgilerimle.

  not=biliyomusunuz çok eski zamanlarda benim güzel köyüme bir almancı motosiklet getirmiş. ve almancı uyurkende annesi motosikletin önüne su ve ot getirmiş koymuş. agır nostalji olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)