Amerika’dan Maceralara Devam…

Posted April 30th, 2012 at 12:31 pm (UTC-5)
1 comment

Selin ve sevgili Burgy'si 🙂

Amerika’daki motosiklet maceralarını, okuduklarını, dinlediklerini paylaşan Motosikletli Kız’ın yazıları neredeyse bir seneyi geride bıraktı. Bu süre içinde Türkiye’den binlerce motosiklet tutkunu arkadaş edindi. Güzel hikayeler dinledi, dinletti.

Sesli yazıların (tık) ardından videolar/testler/Amerika manzaraları (tık) da eklendi bloğa… İşte sonunda motorun her yerde motor olduğunu, motorcunun da her yerde aynı tadı aldığını gösterdik birbirimize (Tamam, tamam. Trafikte sıkıştırılmadan, itelenmeden, aşağılanmadan sürmenin farkını yadsıyacak değiliz! O kadar da değil 🙂 )

Motosikletli Kız, motosikletçi kimliğinin yanında Voice of America (Amerika’nın Sesi) Türkçe Bölümü ekibinin de bir üyesi. Tıpkı ekibin diğer üyeleri gibi seslendirme yapıyor, haber yazıyor, canlı yayınlara çıkıyor, her gün Amerika’nın gündemini Türkiye’ye bildiriyor. Az kişiyle sıkı çalışan bir ekipte zincirin bir halkasını oluşturuyor yani…

İşte bu yüzden Türkiye’de TGRT Haber üzerinden izlediğiniz ortak yayınlarda Motosikletli Kız’ın yazılarının aşağıda gördüğünüz kısa tanıtım videolarını gördüğünüzde “…?” demeyin. Ben önceden buradan paylaşıyorum ki önce siz görün, siz bilin 😉

Naçizane, kısa tanıtım videosu huzurlarınızda efendim 🙂

Birincisi:

Bu da ikinci ve biraz daha uzun ve farklı versiyonu:

One response to “Amerika’dan Maceralara Devam…”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım bu sefer kısa ve öz bir çizgi ile karşımızdasınız. sizden ve voa ekibinden bahsettiginiz bilgiler için teşekür ederim. bloglara başlayalı bir yıl olmuşmu ya. vay be zaman hızlı akıp gidiyor.
  farkında degilim.

  videonun ikisinide izledim. güzel bir reklam. hepnizin böyle reklamı olacamı diyede merak etmiyor degilim.yani sizin videonuz gibi her blogçununda video tanıtımı olacakmı diye demek istedim.

  ben size bir sır vereyim.bunu benim kahin arkadaşımdan sızdırabildim. yakında voa türkçe servisi vao nın en büyügü haline gelecekmiş. dogacak potasiyeller itibari en büyük kadro ve yayın akışına sahip olacagınızı öngörüyor. bunu söyledikten sonra başkan obamanın şakası gibi bir şey oldu. kahin züppesi ciddimi diye sordum. ve bana bekle ve gör dedi.

  bana bu imkanı veren ameikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki haytınızda size başarılar dilerim.saygı ve sevgilerimle

  not:ehh ne yapalım siz burada iseniz bizde eşlik edelim.amerikaya vize zorlugu oldugu için bir süre daha sanırım internetin dilencisi olmaya devam edecegiz. ohh size göre hava hoş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)