Bu Çözüm Çok İşinize Yarayacak!

Posted May 14th, 2012 at 12:04 pm (UTC-5)
6 comments

Washington yakınlarında bir kasaba yolu (Foto: Selin Süer Ünlü)

 

Motorun keyfi uzun uzun yol almakta, bilmediğin yerlere doğru yola çıkmakta. Her ne hikmetse arabayla giderken sıradanlaşan yollar motorla bir o kadar cümbüş tadında. İşte bu videolu yazıda bu uzun yolları daha az yorgunluk, kollarda az uyuşma, bileklerde daha hafif ağrılarla (Motorcuların seve seve katlandığı, genel dertlerden biridir bu yakınmalar) atlatmanın yolunu paylaşıyorum sizlerle. Ufacık, ucuz ama işlevsel bir “cruise control” çözümü!

Bu “ufak” çözümü seveceksiniz 😉

Buyrun buradan izleyin 🙂


6 responses to “Bu Çözüm Çok İşinize Yarayacak!”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım yazıyı okudum ve videoyu seyrettim. gerçekten çok güzel bir sistemi görme olanagını bizler gösterdiniz. hemde uygulamalı olarak bunu görebildik.biraz teknik ve teknolojiye düşkün birisi olarak sizi kutluyorum. daha önce görmedigim bir sistemi görme olanagını bana sundunuz.

  maşallah washington yakınlarıda yemyeşil yaşanabilir bir yermiş. orman ve yeşilin her türlüsü görülebiliyor.adeta antalya kadar yeşilin içinde olan bir yermiş. hafiften biraz kıskandım dogrusu
  bakalım oaraları görme imkanını ne zamanlar yakalayabilecegiz. amerikan bürokrasisi hala bazı gelişmeler konusunda direniyor. ölmede yaz gelince arpa verecegim misali. fakat bu tür işlerin yavaş olması saglıklı olması anlamını taşıdıgı için kendimi bu bahane ile avutabiliyorum.

  neyse konumuzu fazla dagıtmadan size tekrar teşekür ediyorum. beklemedigimiz konuları sonraki dönemlerde görmeyi elbette dahada arzu ediyoruz. süprizlerinizi bekliyoruz.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim saygı ve sevgilerimle

  not: selin hanım o aletin ucuzlugunu ön plana çıkarmayın. benden söylemesi. bizim buralarda elalem adınızı bir milyoncu koyabilir. bir milyoncuda en ucuz çin mallarının satıldıgı yerdir..

  • Motosikletli Kız says:

   Yazıların amacı ilham vermek, teşvik etmek, hayal kurdurmak. Anladığım kadarıyla hepsini başarıyor yazılar 😉 Katkınız için teşekkürler…

 2. takipçi says:

  Tebrikler Selin Hanım yine döktürmüşsünüz. Keyifle okudum. Kaleminize (klavyenize 🙂 ) sağlık…

  • Motosikletli Kız says:

   Çok teşekkür ederim. Demek Türkiye’de de var. Soranlar olmuştu videoyu izledikten sonra. Demek ki bulabilirler. Sevindim bu ayrıntıyı da eklediğinize 😉

 3. takipçi says:

  ayrıca bu pratik aletten Türkiye de de var ,daha önce bir sitede görmüştüm ama ,nasıl çalıştığı aklımda soru işaretiydi .Resmen kullanım klavuzu gibi birşey yapmışsınız. Kesinlikle kullanılabilir,tekrar teşekkürler… .

 4. Selin ,
  değişik ve güzel bir çalışma ,

  Gerçekten uzun yolda ve bilhassa otobanlarda büyük ihtiyaç.
  Bir şekilde edinmek lazım.

  Sayenizde de bu kadar basit hız sabitleciyi görmüş oldum..

  Paylaşım için teşekkürler..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)