Bir/Bin Motor Gördüm Sanki!

Posted May 29th, 2012 at 10:20 am (UTC-5)
6 comments

 

Foto: Selin Süer Ünlü

Foto: Selin Süer Ünlü

Amerika’da resmi tatillerden birisi de “Ulusal Anma Günü” (Memorial Day). Her yıl bu özel gün vesilesiyle çeşitli etkinlikler yapılıyor. Tabii savaş anıtlarının, Kongre’nin, Beyaz Saray’ın mekanı olan Washington, etkinliklerin en yoğun düzenlendiği kent oluyor haliyle. 1988 yılından bu yana Washington’u her yıl binlerce motosikletçi ziyaret ediyor. İlk olarak Vietnam Savaşı’nda verilen esir ve kayıpları protesto etmek için başlayan bu eylem, giderek savaş karşıtı, savaştan dönen ve dönemeyen asker ailelerinin haklarını aramak için yapılan bir gösteriye dönüşmüş.

Siyasi mesajlarının yanı sıra benim ve sizin gibi motosiklet tutkunları için ise ayrı bir anlamı daha var tabii bu gösterinin. Hayatta bir arada göremeyeceğiniz kadar çok motor ve çeşit çeşit motorcuyu birarada izleyebilmek. Her birinin aksesuarlarına, kıyafetlerine, motorlarına taktıkları şeylere bakıp ilham almak için birebir fırsat!

Rolling Thunder olarak adlandırılan bu gösteride çoğunluğu Harley Davidson’lardan oluşan motorların gürleyen sesleri, 1965’te Kuzey Vietnam’a düzenlenen bombardımanın (Rolling Thunder Operasyonu) anımsatması açısından da ayrı bir mesaj taşıyor.

Lafı uzatmadan, sizleri birer motor tutkunu olarak saatler süren bu kortejin, izleyicilerle birlikte sayıları yüzbinleri aşan gösterici ve destekçilerin renkli görüntülerini izlemeye davet ediyorum sizi. Önce videoyla başlıyoruz, çok kısa süre sonra tüm detaylı fotoğraflar yine burada! 😉


6 responses to “Bir/Bin Motor Gördüm Sanki!”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin yazı,resim ve videoları tek tek inceledim. gerçekten çok güzel şeyleri görme olanagını buldum. sizede emeginiz için kocaman bir teşekür ediyorum.

  hepsinin bir özelligi oldugunu fark ettim. hepsinin hemen hemen aynı sesi çıkartması. sanırım bu motorların özelligi olsa gerek. 3 tekerlekli olanları daha güvenilir ve güzel buldugumu söyleyebilirm. evet hepsi aynı fakat hepsi farklı diyebiliriz. envayi çeşit motor gördük. ve yine her türden motor sürücüsünüde görme imkanı oldu diyebilirim.devamını bekliyor olacagım.

  ban bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum.kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar diliyorum.saygı ve sevgilerimle.

  not= selin hanım bizim türkiyede yollarda çokur ve kasis olması moda. washingtonun göbegindede yolda çukur kasisler ve çatlaklar gördük. gülerek veda ediyorum…

 2. speedy2 says:

  Gözümüz,gönlümüz biraz şenlendi.Teşekkür ederim,nacizane

 3. Mithat KOMUT says:

  kulaklarımın pası silindi ..emeğinize sağlık
  vesselam..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)