“Anne Ben Süper Kahraman Oldum!”

Posted July 2nd, 2012 at 3:03 pm (UTC-5)
5 comments


Siz de zaman zaman “Hayat filmlerdeki gibi olsa” diyorsunuzdur sanırım kendi kendinize. Fantastik güçlerimiz olsa mesela. Ben sanırım uçabilmek isterdim en çok. Görünmezlik de listemde tabii 🙂 Bir de kızdığım insanları komik objelere çevirmek de olabilirdi hani! Görüyorsunuz işte. Hayat filmlerdeki gibi kolay değil. Bir süper güç bile seçemedim kendime. Zor, çok zor! 🙂

Hayaller bir yana, aslında bazı ufak tefek ayrıntılarla Görevimiz Tehlike’deki profesyonel haliyle “olmazları olduran” Tom Cruise’a taş çıkarmak da çok zor değil aslında. Öyle havalı süper güçleri bir kenara bırakalım bir süreliğine. Örneğin elinizde eldiven varken telefonunuzun GPS’inden bir şey aratmaktan bahsedelim. Yol kenarına çekip, eldivenleri tek tek çıkarmak zorunda kalmadan bunu yapmaktan bahsediyoruz tabii. Çünkü biz motosikletçiler biliriz ki o eldivenler her ne kadar olası bir kaza anında değerli el ve parmaklarımızı koruyacak olsa da, onlarla bir şeyler yapmak da bazen bir o kadar zordur. Kırmızı ışıkta MP3 çalarınızdaki “Çalma Listesi”ni değiştirmek mesela, GPS’te arama yapmak ya da ne bileyim işte dokunmatik ekranlı herhangi bir teknoloji ürünüyle haşır neşir olmak diyelim kısaca 🙂

Dedim ya casusluk ekipmanlarını ustalıkla ve üstelik eldivenleriyle kullanan bir tek Hollywood yıldızları olmayacak bundan sonra 🙂 Son dönemde yaygınlaşan, kışlık eldivenlerde de kullanılan duyarlı kumaş/deriler sayesinde artık kimse tutamayacak sizi! 🙂


 

Justice Touch Screen Glove

Piyasada değişik ürünler görmüş, almış olabilirsiniz. Alan var, almamış olan var değil mi ama? O yüzden size iki üründen bahsedeceğim. Birisi “Bütçe benim için sorun değil” diyenlere; diğeri ise “Bütçem değerlidir ama gelişmelerden de geri kalamam yani” diyenlere 🙂

Seçin, beğenin, alın, kendi süper kahramanınız olun. Kim tutar sizi 🙂

 

Motosiklet akseaurlarıyla tanıdığınız bir marka, ICON, eldivenliyken de parmaklarını konuşturmak isteyenler için Justice Touch Screen Glove’ı üretmiş. Koruma özelliklerinden ödün verilmeden üretilmiş bu eldiven sayesinde iPhone, iPad ve Android’li cihazların dokunmatik ekranlarına hükmetmek mümkün-müş. İddiaları o yönde 🙂 Amerika’da satış fiyatı 100 dolar civarında.

Çoğunuz iyi bir motosiklet eldiveni için 100 doların “çok da büyük bir fiyat” olmadığını bilirsiniz. Ama bazı şeyleri biliyor olmamız, tam tersini yapmak istememiz gerçeğini değiştirmiyor işte! 🙂 İnsanoğlu! Anlamak zor 🙂 Şaka bir yana, daha küçük bütçelerle bu sorunu halletmek isteyenler için çözüm hazır.

ThumbDogs’un Amerika’da 15,99 dolara sattığı “küçük” çözümle halihazırdaki eldivenlerinizi “dokunabilir” yapmanız mümkün.

ThumbDogs


Birisi baş, bir diğeri de işaret parmağınıza takacağınız bu küçük bez (!) parçalarıyla eldivenleri her seferinde çıkarma derdi de ortadan kalkıyor. ThumbDogs’un keyfini çıkarmak için motosikletçi olmak da gerekmiyor üstelik. Kışın parmaklarını dondurmak istemeyen ama işe giderken Twitter’ından da uzak kalamayan yeni nesil sosyal medya vatandaşları için de biçilmiş kaftan bu ufaklıklar 🙂

 

Bir dahaki görüşmemize kadar siz de kolaysa kendinize şu sorunun yanıtını verin: Bir süper güç seçecek olsanız, bu hangisi olurdu? (NOT: Yazıda bahsi geçen eldivenler Örümcek Adam tarzı numaralar yapmakta, binalara tırmanmakta ya da çatılardan sarkmakta kullanılamamaktadır. Evde, dışarıda ya da trafiğe kapalı alanda bunları denemeyiniz! 🙂 )

 

5 responses to ““Anne Ben Süper Kahraman Oldum!””

 1. sercan2667 says:

  Bende de hep takıntı,sorun olmuştur.Trafikte zaman zaman eldivenleri telefon için eldivenlerimi çıkarttığım olmuştur büyük bir sinirle. İyi çözüm bulmuşlar.

 2. ıcah liamsi namarhak says:

  Bir dahaki görüşmemize kadar siz de kolaysa kendinize şu sorunun yanıtını verin: Bir süper güç seçecek olsanız, bu hangisi olurdu?

  selin hanım konu çok harika begendim. yukarıdaki soru için kendim için ve özgürlügüm çerçevesinde bir tercih yapmayı düşünüyorum. merak ediyorsunuz bunu biliyorsunuz fakat acele etmeyin. ve ögrendiginizde hiçte şaşırmayacaksınız.

  bir süper güç seçecek olsanız bu hangisi olurdu? amerika birleşik devletleri başkanlık makamının sahibi sayın beyfendi başkan BARACK OBAMA. ben ona my big boss diye hitap ediyorum. bunun açılımındanda bahsetmeden geçemeyecegim.

  benim bu süper kahramanımın dünya siyaset tarihine adını altın harflerle yazdırması ile ilgili. bu yapılabilecek olan bir uygulamayı yapabilmekle ilgili. benim süper kahramanımın kendisi ve makamının degişim ve gelişime izin vermesi ve hükmetmesi gibi bir konu var. tabi cesurca bu işi yapabilmesi için gerekli orjinal ve mükemmel bir plan ve programının elinde olması gerekli ve bunun olabilmesini ise saglamayı amaçlıyoruz.

  amerikann mevcut kamu borcu ve amerikan halkının mevcut borçlarının bir düzene sokulması azaltılması ve çevrilebilir hale getirilmesi benim süper kahramanımın elindeki en büyük koz olacak. sadece benim degil bütün amerikanın kahramanı olması bir hali hazırda mümkün olabilir. belki lakabı hero olarak kalabilir ve yıllarcada böyle söylenebilecek düzeye ulaşabilir.

  işte benim süper kahramanım amerika birleşik devletlerinin başkanlık makamının sahibi sayın başkan BARACK OBAMA. akıllı,zeki ve cesur olabilmesinin geregi bu yönden eksiklikleri var ise bizler bunda tamamlayıcı rol oynamayı çok arzu ediyoruz.

  ben süper kahramanım olan BARACK OBAMA yı kayserili ilan ettim.kendisi halis hulis kayserilidir.her ne kadar 2012 seçimleri için biraz stresli olsada amerikan seçimlerinde genelde kayserililerin dedigi oluyor. kendiside kayserili oldugu için liberal kapitalizmin yeni patronu kayseri nin desdegini arkasına alarak amerikanın ve dünayanın büyük patronu olarak ilan edilmesi mümkün görünmektedir.

  artık güçlü plan ve programları olan kentler dünya ekonomisinde söz sahibi olabilecek felsefesini masaya yatırdıgımzda gerçekleşen soru ve sorgulamanın cevapları ile konuşuyoruz. karın agrısı çekenler olabilir fakat biz reçete ve amelyat yolu ile bu taraflarıda tedavi ve rahabilite ederek hizaya getirmesinin bir profesyonelleriyiz.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim. saygı ve sevgilerimle.

  not= selin hanım işte benim süper kahramanımı ögrendiniz. kahramanım hakkında neler düşündügünüzü merak ediyorum. ben ona my big boss diyorum. dolayısı ile sanırım sizinde patronunuz oluyor. bunun selincesinin tarifi ne olabilir diye merak ediyorum.

 3. Kazım says:

  Elinize sağlık ThumbDogs bana uyar

  • Motosikletli Kız says:

   Benzer bir ürün aldım bu yazıdan sonra. SAnırım kendi kendimi etkilemeyi başardım en azından 🙂 Çok faydalı… Size de uyarmış madem, mutlaka edinin bir tane. Seveceksiniz 😉 Teşekkürler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)