En Büyük Tutkundan Ayrılmak…

Posted December 3rd, 2012 at 1:50 pm (UTC-5)
2 comments

“En Büyük Tutkundan Ayrılmak” koydum bu yazının adını. Çünkü öyle bir duygu bu… Motordan ayrı kalınan süre ince bir sızı gibi… Her gün kendini hatırlatan, “buradayım” diyen. Rüyalarda göstermeye başlayan sonra kendini…

Bu aşağıdaki videonun üstünden 11 ay geçmiş. 2500’ü aşkın motosikletçiye ulaşmış. Ve (umarım) yararlı da olmuş! 🙂 Şimdi tam da aynı döneme, yani kış soğuklarının bastırdığı günlere girerken bir o kadar daha insana ulaşır da belki çorbada bir tuzu olur diye tekrar hatırlatma gereği duydum. Benim için motordan kış için kısa süreliğine ayrılma vakti geldi çünkü…

Videoyu ilk hazırladığımda da blogda yazmıştım: “Ben sıcak hava motorcusuyum. Belki Motosikletli Kız olmanın dezavantajıdır ;) Titreğim biraz :) O yüzden sıcaklık 10 derecenin altına düştü mü bir telaş alır beni. Motorumun garaja kalkma vakti gelmiştir çünkü… O yüzden yılın birkaç ayı hüzündür bende sormayın… Kimilerinin kış depresyonu dediği şey benim için motor özlemidir, kışları gelen… İçinizde “Kar yağmadıkça binerim” diyen ve motorlarını yaz kış bırakmayanlar var, biliyorum. Ben bırakıyorum ama günlerce motorun sesini, rüzgarı, motorun üstündeyken ruhumun mutluluktan gıdıklanmasını bir türlü unutamıyorum.”

İşte efendim uzun lafın kısası dinleyecekleriniz belki de bildiğiniz şeyler… Ama uygulamayı unutabileceğiniz şeyler aynı zamanda… O yüzden gözden geçirmekte, dikkatli olmakta fayda var. Hem belki sizin ekleyecekleriniz de olabilir 😉

Konu mankenimiz benim Burgy’m yani Burgman 650’m 😉

​​

2 responses to “En Büyük Tutkundan Ayrılmak…”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım sizin adınıza çok üzüldüm.en büyük tutkunuzdan ayrılmak size zor gelmiştir bunu en iyi bilenlerden biri olarak attıgınız manşetin ne kadar zor oldugunu biliyorum.

  yollar kar ve yamur ile buluştugunda ve üstüne birde soguk ve ayaz eklenediginde motorunuzun kontrolünü saglamak çok zor olur.bu riskler alınmayacagı için en dogru kararınızı almışınız.hem motor biraz dinlensin.

  benimde tutkularım var ve onlarla doyasıya yaşamayı bilen bir kişi olarak onların dönemi ve yılları olmadı. onlarla her zaman birlikte olmayı benimsedim.ve bir şikayetimde şimdiye kadar asla olmadı. bitmek bilmeyen tutkularım hayatımın motoru olmayı sürdürüyor.

  bu yazıya başlamadan önce şöyle bir haber okudum obama göreve geldigi günden beri 5.5 trilyon dolar borçlandırmış amerikayı. ikinci dönemdede aynısı olursa toplam amerikan başkanları kadar bir borçlanmayı başarmış olacakmış.eger bilgi dogruysa gerçekten çok başarılı bir grafik çizmiş kendisine helal olsun diyorum.

  ne yaparsın kıyıda köşede atıl durumdaki haber sitelerinde yazılmayanları yazanlardan bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.bunların bana bir ivme ve hareket kabiliyeti kazandırması benim çok hoşuma gidiyor. sizin motorda gaza basmanız gibi bir şey oluyor bu bende.

  tutku yaşam içinse bunu yapamıyorum. fakat bir amaç içinse ilgi duyuyorum. bu sizin motor sevdanız gibi yıllardır böyle oluyor bende. belkide bu benim için en uygun olan yaşam biçimi ve bazen kendimi denetlerim ve sorguya çekerim. o kadar haklı gerekçelerim varki. artık geri dönüşü olmayan bir sürece girmiş oldugumu görüyorum.
  işte bu motorlarda olmayan geri vites gibi bir teknik özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. tabi benim tutkularımın teknik özellikleri çok aşırı bir boyutta ve bunu kullanmak biraz zor ve karmaşık. bu her yıl yenilenen bir motoru alıp kullanmak gibi bir şey oluyor.her an degişime ve gelişime ugrayan bir aracı kullanmanın zor oldugunu biliyorsunuz.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum.kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar diliyorum.saygı ve sevgilerimle.

  not= insanın uzaklardaki hayallerinin topraklarında gelen duyguları okuması bazen beni duygusallaştıryor. hani siz söylüyorsunuz ya. rüzgarın bile farklı estigi amerikandan diye. işte ben rüzgarlara kapılacagım günün özlemini çekiyorum.

 2. R 1200ST says:

  Bende eskiye göre titrek olmaya başladım.Kışın istediğim kadar gezeyim o yazın sıcak havada gezdiğim o güzel günleri tutmuyor valla.
  Ah ah mayısa hazirana çok var yahu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)