“10, 9, 8, 7, 6, …”

Posted December 31st, 2012 at 12:14 pm (UTC-5)
4 comments

Bazı klişelerden hiç kurtulamıyoruz. Mesela her yeni yıla girerken bir adet “Bu Sene Yapacaklarım” listesi yapmaktan ve tabii klişe yarım kalmasın diye o listeyi yıl bitene kadar hiçbir şekilde tamamlayamamaktan! 🙂 Kurtulmak istemiyoruz belki de. Her ne kadar filozof “Umut, en son kötülüktür” (Bkz. Nietzche) demiş olsa da, umut etmeyi, daha iyiyi beklemeyi seviyoruz velhasıl! Belki bizi hayatta tutan da bu; zaman zaman yerin dibine sokan da. Ama umudun olmadığı yerde de çaba yok, hayal yok, heves yok… O yüzden sanırım ne kadar klişe olduğunu bilsek de bu sene de her birimiz kafamızda bazı listeler yapacağız ve bu listeye uyacağımıza kendimizi inandırmaya çalışarak 2013’e doğru geri sayacağız “10, 9, 8, 7, 6,…”

E ben insan değil miyim? (Haha! Bu bana şu meşhur şarkı dizesini hatırlattı: “Ben insan değil miyiiiiiiimmmmm, ben kulun değil miyiiiimmmmmmmm” Nereden çıktı şimdi bu arabesk hal?! 🙂 ) Ben de kafamda birtakım listeler yaptım tabii. Bunlar arasında motorumla daha çok gezebilme arzusunu içeren bir madde de var! Şüphesiz! Sizin de listelerinizde çoktan yerini aldığına eminim bu maddenin. E o zaman ne duruyorsunuz. Listeye ekleyin, hayalini kurun, planını yapın ve uygulayın. Aslında listedeki kimseciklere söyleyemediğiniz birçok maddeden daha gerçekçi olanı bu! Siz de biliyorsunuz 🙂

 

“2012 benim için kötü oldu, iyi oldu, eh fena değildi” falan demeyeceğim. Bir yazıda bir klişe yeter inancındayım zira 🙂 Fakat şunu biliyorum ki iyi, kötü, çirkin, güzel olan yıllar değil, biziz (Yani hayata bakışımız ve yaptıklarımız)! Biz kendimize ne kadarını öngördüysek o yıl, o kadarız işte. O yüzden hayalleri büyük tutun. Herşey yolunda gitmiyor belki ama hayaller de gerçek oluyor. Öyle çekim yasalarının içine girmek, kitaplar bitirmek falan da gerekmiyor bazen. Yapabileceklerinize inanın yeter 🙂

Tıpkı son iki yıldır olduğu gibi 2012’de de bu yazıları okuduğunuz, videoları, sesli yazıları defalarca FAcebook’ta paylaştığınız, e-maillerinizle, mesajlarınızla beni unutmadığınızı usanmadan gösterdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Sizin sıcaklığınız, dostluğunuz ve samimiyetiniz tüm dünya kültür, ürün ve geleneklerine dair neredeyse herşeyin bulunduğu Washington’da bulunamayan tek şey!

2013 listemi buraya yazamam tabii ama en azından Motosikletli Kız bloğu için neler planladığımı söyleyebilirim size.

– Washington’daki uluslararası motor fuarındaki son yenilikler (Fuar Ocak’ta 😉 )
– Motosikletçi teknoloji tutkunları için son oyuncaklar 😉
– Amerika’da sokak, yol, trafik kültürüne dair taze gözlemler 😉
– Motosiklet sürüş teknikleri (Son gördüklerim, duyduklarım)
– Burgman 650 özel tanıtım bölümü (Haha! Sevgili motorumu övmeyeceğimi mi sandınız 🙂
– Motosikletle kamp nasıl yapılır?
– Motosikletten “gezen ev” olur mu?
– Türk motosiklet gruplarıyla röportajlar (sürecek!)
– Amerika’dan yol manzaraları,
– Motosiklet aksesuarları,
-Motosikletli Kız’ın sesinden yazılar (Artık blogla özdeşleşen üşengeçlere sesli yazılar 😉 )
– Trafikte kazaları önlemeye yönelik yeni teknolojiler.

Ve daha neler neler… Kısacası hepsi ve daha fazlası için yeni yılda da Motosikletli Kız Amerika’da sayfalarından gözünüzü ayırmayın 😉

Washington’dan, dünyanın bir ucundan, sevgiler… 😉

4 responses to ““10, 9, 8, 7, 6, …””

 1. noyan kalfaoğlu says:

  Bu güzel yazı için teşkkürler.
  Çok iyi yıllar.
  Sessiz çoğunluk ve Scooturk’den Noyan

 2. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım bu yazıyı yazarken burada yeni yıla tam iki saat gibi bir süre vardı. sosyal aglarımdaki yogunlugu bir kanara bırakarak yeni yıla girmeden size bir şeyler yazmanın daha önemli oldugunu düşündüm.

  evet yeni yıla az bir süre kaldı. ve 2012 yılını geride bırakacagız ve yeni bir yıl olan 2013 yılına merhaba diyecegiz.2012 yılı boyunca blogunuza büyük bir ilgi ve merakla eşlik ettim. bunun bir adı olmalı arkadaşlık olabilir dostluk olabilir gibi şeyler.

  bu yazıdan önce hülya ablanın bloguna yazdıgım gibi uzun olsun istemiyorum. uzakları yakın eden blogunuza 2012 yılı boyunca eşlik etmek benim için gerçekten güzeldi. neler yazdıgımıda pek hatırladıgımı söyleyemeyecegim. o kadar yogun bir tempo içinde unutmuş isemde özür dilerim.

  bahsettiginiz umut için bir kaç kelime felsefe icra etmeme izin veriseniz ve izin alınmıştır. umut gerçekten geregini yapabilme yetisine sahipsen çok işe yarayan özel bir duygu.umudun varlıgının olması çok güzel bir şey. eger umut olmasaydı ne yapardık. ve iyiki var diyorum. ve umut geçmişi gelecegen baglayan tek etkendir.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim.

  not= yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum. yeni yılın size saglık.mutluluk,huzur,başarı ve yeni bir motosiklet getirmesi en büyük dilegimdir. size bir demet saygı ve bir demet sevgi gönderiyorum. onları gönül vazonuzda tebessüm ile sulamayı unutmayınız. kayserili…..

  • Motosikletli Kız says:

   Bu içten yazınız, dilekleriniz ve 2012 boyunca yorumlarınızı blogdan eksik etmediğiniz için ben teşekkür ederim. Umut dol ve herşeyden önce sağlıklı bir yıl dilerim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)