Gittim, Gördüm, Görüntüledim

Posted February 11th, 2014 at 2:14 pm (UTC-5)
3 comments

 

Bugüne dek Washington’daki motosiklet fuarlarını hep Motosikletli Kız Selin’in gözünden takip ettiniz. Peşime takıldınız, kameramın lensinden Amerika’yı, kasabalarını, yollarını, dağlarını, taşlarını izlediniz. Bu kez yine ilginizi hayli cezbedeceğini düşündüğüm bir videoyla karşınızdayım. Geçtiğimiz günlerde Washington’da bu kez uluslararası bir fuar daha vardı: The Washington Auto Show. Bu fuarda günümüz otomobil teknolojileri, gelecekte görmemiz muhtemel ama şimdi sadece konsept boyutunda olan “rüya otomobiller” ve bolca kalabalık vardı 🙂

İşte ben de sizler için yola çıktım ve “iki teker tutkusu bambaşka birşeydir ama iki tekeri sevenin mutlaka dört tekerlilere de ilgisi vardır” mottosundan hareketle ve (aslında daha da önemlisi) sizin sosyal medyadan bana “Mutlaka görmek isteriz” diye attığınız mesajların da verdiği itici güçle gittim, gördüm, çektim, getirdim 🙂

Yukarıdaki videoda Washington’daki otomobil fuarından kalan birkaç renkli kareyi, günümüzün ve geleceğin araç teknolojilerini izleyebilirsiniz. Gelin birlikte gezelim!

Diğer tüm videolar da Youtube’da Motosikletli Kız’ın bloğa özel kanalında 😉 Bilmeyen var mı hala?

Bu arada madem videoyu izlediniz, yukarıdaki iştah açıcı fotoğrafları incelediniz ve hala gördüklerinize doymadınız; o zaman çektiğim diğer fotoğrafları da ana sayfamızdaki şu tıklayacağınız fotoğraf galerisinde bulabilirsiniz.

 

​​

3 responses to “Gittim, Gördüm, Görüntüledim”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım güzel konsebt gördük.. hepsi birbirinden güzeldi… otomobil üreticilerinin 150 yıldır dünyaya pompaladıgı zamanlı motorlar epeydir revaçta.. onların öyle olduguna bakmayın kocaman bir fostan başka birşey degil..

  krank ve exsantirik milinin birbirine denge ile baglı olması ile birlikte krank milinin pistonları düzenlemesi ve exsantirik milininde sibopları düzenlemesinden ibaret bir mekanizma. ve yag pompası,benzin pompası gibi ıvır zıvırın bu sisteme entegre edilmesinden ibarettir.

  fuarda size sunulanların hepsi bir tenekeden ibaret.. birazda makyaj ve dizayn ilave edilirse gerçekten satışa hazır olabiliyor. fiatlarıda epey fazla ve malesef alıcısıda çıkabiliyor.

  böyle giderse fosil yakıt benzinin tamamını tek başına çin tüketmeye aday görünüyor. ve giderek azalan petrol üretimlerinin dünyayı zora sokacagına kesin gözü ile bakılabilir.

  bende sektöre girmiş bulundum. adına AMC dedigim AMERİCAN MOTORS CORP. ile fakat ben başlamadan kazanmak ideolojisi olan kayserizm ile büyük bir dezgah ve zamanlama ile otomobil dünyasının hepsini avlayarak bu sektörün teknoloji tedarikçisi olmayı hedefliyorum.. işimiz kolay degil biliyorum.. giderek büyümeyinin ve hamlelerin işe yaraması için güncel olarak bugünü gelecekle birleştirecek bir kombinasyon işe yarayabilr.

  selin sagol videoyuda izledim.. bir puan verecek olursak 10 üzerinde 9.9 verdim gitti. yine güzel bir konuda yollarımızın kesişmesini bekleyecegim. kendine iyi bak. en iyi dileklerle.

  not=benim en çok sevmedigim şey maymun iştahlı oluşum. fakat bunu dizginleme zamanı geldi sanırım.. zamanın içinden gelecek hamle ile ugraşmak sakıncalı oluyor. fakat plan yapımının mahsuru yok tabi.. yapabilirler çünkü yapabileceklerini düşünüyorlar.(AMC)…..

 2. Green Card says:

  Hoş ve keyifli bir yazı olmuş, özellikle arabalara olan ilgim yüksek derecededir. Amerikada buffaloda bir oto galerisinde araçlar normal piyasaya göre daha uygun olduğunuda belirtmek isterim. Fiyat olarak arkadaşlara kıskandırıcı ve cezbedici bilgi vermek isterim. Ford mustang modelini amerikadan $20.000 alabilirsiniz 🙂

  İyi günler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)