Hazır mısınız?

Posted May 21st, 2014 at 1:28 pm (UTC-5)
4 comments

Aşağıdaki söyleşiyi bugün (3 Haziran 2014) elime ulaşan bir düzeltmeyle tekrar yayınlıyorum. Tarihlerde değişiklik var. Dolayısıyla önce aşağıdaki kısa açıklamayı okumanız faydalı olacaktır. Tekrar iyi eğlenceler 😉

İstMotoFest hava koşulları nedeniyle bir hafta ertelendi!

“İstanbul Life Park’ta 5, 6 ve 7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstMotoFest, Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alan yoğun yağış nedeniyle 12, 13, 14 Haziran tarihlerine ertelendi.

3 gün 3 gece sürecek İstMotoFest katılımcıları, çadırları ile İstanbul Life Park’a kurulacak özel alanlarda konaklayabilecek. Özellikle konaklamalı katılımcıların hava koşulları nedeniyle zor durumda kalmaması ve eğlencenin en üst düzeyde yaşanması için bir hafta ertelenen festival, motorseverlerin yanı sıra, rock müzik tutkunlarını ağırlayacak. İstMotoFest biletlerine Biletix üzerinden veya kapıdan ulaşılabilirken biletini alanlar aynı biletleri ile festivale katılabilecek.

Türkiye Klasik Motor Kullanıcıları Derneği tarafından düzenlenen, İstMotoFest’te; Özlem Tekin, Pentagram, Koray Candemir ve Ogün Sanlısoy gibi Türk Rock müziğinin sevilen isimleri sahne alacak.”

istmotofest afiş

Bakalım kaçınız biliyor? İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve İstanbul’un tek motosiklet festivaline hazırlanıyor. Sosyal medya da olmasa, benim de taa Amerika’dan haberim olmazdı tabii. Ama neyse ki duymayanlara duyuracak kadar vaktimiz var. Beni de buralarda heyecanlandırdı. Umarım İstanbul’daki ve İstanbul’a ulaşabilecek durumdaki motosiklet tutkunlarının bir araya geldiği, güzel vakit geçirdiği, anı ve tecrübe paylaştığı bir festival olur. Sizler için Türkiye Klasik Motor Kullanıcıları Derneği Başkanı Volkan Dillioğlu’na sordum, kısa ve öz şekilde bu festival nedir ne değildir, ne kadarı size ilgilendirir konularını aydınlatmaya çalıştım. İstMotoFest’in halkla ilişkilerini yürüten Arzu Bilir de tüm sıcaklığıyla yardımcı oldu bu kısa söyleşinin gerçekleşmesinde. Buyrun, okuyun, duymadıysanız Motosikletli Kız’dan duyun ve giderseniz bolca eğlenin 😉

Not: Fotoğraflarınızı paylaşırsanız bu sayfalarda yerlerini alırlar 😉 Email adresimi bilmeyenler için: motosikletlikiz@gmail.com

Motosikletli Kız: Nedir bu İstmotofest? Ne zaman yapılacak, nasıl konukları olacak? Kimleri bekliyorsunuz?

Volkan Dillioğlu: İstMotoFest Türkiye’nin en büyük; İstanbul’un ise tek motosiklet festivali olacak.  5-6-7-8 Haziran tarihinde İstanbul Sarıyer Life Park’ta gerçekleştirilecek olan bu festival Türkiye genelindeki motosiklet severlerin yanı sıra 3 gün boyunca kesintisiz eğlence ve festival coşkusunu yaşamak isteyen herkesi buluşturacak.  Bu sebeple hem motor tutkunlarının hem de Rock müzik severlerin keyif alacağı bir etkinlik programı hazırladık. Bu kapsamda 3 gün boyunca birçok önemli sanatçı festival sahnesinden katılımcılara seslenecek.

5 Haziran’da: DJ Nikki

Ayşe Saran

Kurban

Ogün Şanlısoy

Pentagram

6 Haziran’da: DJ Nikki

Luxus

Soul Stuff

Murder King

Hayko Cepkin ve Kurtalan Ekspres

7 Haziran’da: DJ Sıtkı Erkek

Lal

Sattas

Koray Candemir

Özlem Tekin

gibi sanatçılar festivalde sahne alacak.

Motosikletli Kız: Kimsiniz siz peki? Nasıl tanırlar sizi?

Volkan Dillioğlu: İstMotoFest’i Türkiye Klasik Motor Kullanıcıları Derneği olarak organize ediyoruz. Biz aynı zamanda Türkiye Cruiser Club’ı da temsil ediyoruz.

Motosikletli Kız: Motosiklet camiasına nasıl bir katkıda bulunmayı hedefliyorsunuz çalışmalarınızla?

Volkan Dillioğlu: Öncelikle bu festivali motosiklet ve kulüp ayrımı yapmaksızın tüm iki teker sevdalıları için düzenliyoruz. Ayrıca toplumdaki motosiklet kullanıcılarına olan yanlış bakış açısını onları da bu etkinliğe dahil ederek değiştirmeyi amaçlıyoruz. Trafikte motorların da olduğunu ve fark edilmelerini sağlamak, motosiklet kulüp ve kullanıcılarını birbirleri ile tanıştırmak, aralarındaki dostluğu pekiştirmek, tüm motosiklet sürücülerini güvenli sürüş ile ilgili bilinçlendirmek ve elbette ki beraber keyifli vakit geçirmek festival ile ilgili önceliklerimiz arasında yer alıyor.

istmotofest logo

Motosikletli Kız: Peki motosiklet tutkunları neden desteklemeli bu festivali? Sizi böyle büyük bir organizasyon için yeterince “hazır” yapan tecrübeleriniz neler?

Volkan Dillioğlu: Türkiye’nin çeşitli illerinde her yıl birçok motosiklet festivali düzenleniyor. Ancak İstanbul’da bir festival gerçekleştirmek için daha önce birçok kez girişimler yapıldıysa da başarılı olunamadı.  Biz Türkiye Klasik Motor Kullanıcıları Derneği olarak İstanbul’a böyle bir festivalin yakışacağını düşünerek yola çıktık.

Daha önce birçok festivalde katılımcı olarak yer almış olsak da böylesine büyük bir organizasyonu ilk kez gerçekleştiriyoruz. Bizi bu çapta bir organizasyonu gerçekleştirmeye hazır kılan en önemli nokta yaptığımız işe olan saygımız ve Türkiye’deki motor kullanıcılarını bir araya getirecek olmanın gururu. Biz dernek olarak İstanbul’un böyle bir festivali hak ettiğini düşündük ve kolları sıvadık.  Elbette kusursuz bir organizasyon gerçekleştirebilmek için gönüllü çabamızın yanı sıra işinin uzmanı kişi ve kurumlardan destek alıyoruz. Bu firmaların arasında PR, reklam ve organizasyon şirketleri de yer alıyor.

Motosikletli Kız: İstMotoFest’in bir internet sayfası var mı? Size ayrıca sosyal medyada nasıl ulaşabilirler?

Volkan Dillioğlu: İstMotoFest ile ilgili detaylı bilgilere www.istmotofest.com sayfasından ulaşmak mümkün. Ayrıca bize www.facebook.com/istmotofest adresinden de ulaşılabilir. Festival biletlerini de Biletix üzerinden almak mümkün.

​​

4 responses to “Hazır mısınız?”

 1. yok hazır degilim.. hayat sadece istanbuldan ibaret degil..protesto ediyorum yaa..

 2. MuhammedB says:

  Eskişehirde 2 tane birden oldu. Çok berbat organizsaysonlar olabiliyor :/

 3. Wyndham says:

  Çok geç gördüm bunu ama sağlık olsun sürekli takip edeceğim yeni adres burası 🙂

  • Motosikletli Kız says:

   Çok sevindim! 🙂 En son içeriğe en hızlı ulaşanlardan olmak için sosyal medyada da (Facebook ve Twitter) beni takip etmeyi unutmayın. Görüşmek üzere 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)