Українські політики роблять ставку на бідних

Posted March 14th, 2012 at 8:29 pm (UTC+0)
Leave a comment

В Адміністрації Віктора Януковича, на відміну від Секретаріату його попередника, вміють працювати із соціологічними даними.

В Адміністрації Віктора Януковича, на відміну від Секретаріату його попередника, вміють працювати із соціологічними даними.

Аналіз регулярної соціології, яка потрапляє на вулицю Банкову, яскраво свідчить: рейтинг партії влади, тобто Партії Регіонів, обвалювався двічі. Обидва ці обвали були пов’зані зовсім не з арештами Юрія Луценка чи Юлії Тимошенко. Вони були пов’язані зі зростанням цін на житлово-комунальні послуги.

Українські виборці реагують не так на політичні конфлікти, як на удар по своєму гаманцеві. Стан гаманця серйозно впливає на настрій виборця. А напередодні виборів політики починають про це згадувати. Розрекламовані «соціальні ініціативи» Президента Януковича – яскравий приклад такої «згадки» про виборця напередодні парламентських виборів 2012, в ході яких перед Януковичем стоїть серйозне завдання – втримати більшість у Верховній Раді, або навіть наростити конституційну більшість у 300 голосів.

Власне, технологія стара як світ: хліб та видовища.

Із видовищами все гаразд. Українські медіа вже давно та впевнено переорієнтувалися на розважальну тематику. На українських телеканалах танцюють, співають, шукають талантів, готують їжу, одружують мільйонерів, але не говорять про політику, стратегії та перспективи розвитку країни та світу.

Тепер черга хліба. Не менше розрекламовані реформи Януковича поки не дали відчутного економічного ефекту і не наповнили гаманці українців. Більше того, стан середнього та дрібного бізнесу суттєво поігршився. Але ці люди не є головною групою для влади на виборах.

В країні, де понад половини населення живе за межею бідності, політики роблять ставку на бідних. На тих, для кого 100 нривень є серйозним додатком до гаманця. В розмірах країни – це серйозні кошти. Проте, перед виборами на це мало хто зважає. Адже для влади це дає можливість купити індульгенцію та можливість робити що завгодно до наступних виборів, та ще й за кошти з бюджету.

І це лише перше «печиво» від влади. Далі буде більше: і від мажоритарних кандидатів, і від дрібніших партій. Вибори лише починаються…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Автор

Вікторія Сюмар

Вікторія Сюмар

Виконавчий директор Інституту масової інформації. Член Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України. Викладач Інституту журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка.
Працювала у численних українських та іноземних ЗМІ, таких як радіо «Континент», «Громадське радіо», видання «UАtoday», радіостанція «Voice of America».  Закінчила історичний факультет Національного університету імені Тараса Шевченка.

Архів

Календар

March 2012
M T W T F S S
    Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031