Торг мовою не спрацював. Москва хоче інших бонусів

Posted March 22nd, 2012 at 8:30 pm (UTC+0)
Leave a comment

Бо попри обіцянку зробити російську другою державною, Янукович не отримав хороших новин у відповідь – про ціну на газ не говорить ні Путін, ні Мєдвєдєв.

Віктор Янукович початок тижня провів в Москві. Час для візиту такого рівня доволі сумнівний, адже в Росії нині – формальна владна рокіровка: Мєвдвєдєв ще формальний президент, але нічого не вирішує, Путін ще не став повноцінним лідером країни втретє, але саме він все визначає. Як правило, в такий період життя країни, президенти інших країн їх не відвідують. Візити починаються з інавгурації.

Очевидно, що поїздка Януковича до Москви була продиктована саме його особливими та гострими потребами. І потреба ця цілком очевидна: Януковичу необхідно домовитися з Москвою про зниження ціни на газ.

Сьогодні Україна не лише купує в Росії найбільші об’єми газу, але й платить за нього найвищу в світі ціну – 500 доларів. Як виявилося попри всі попередні залякування, українська економіка може це потягнути. Проте, це суттєво обмежує владу в маневрах, які їй гостро необхідні перед парламентськими виборами.

Не так давно Віктор Янукович проголосив свої розрекламовані соціальні ініціативи, а вони, як відомо, потребують чимало грошей. До того ж, Україну обмежив у кредитуванні Міжнародний валютний фонд. Дуже ймовірно, що фінансування від МВФ не відновиться, допоки Юлія Тимошенко перебуватиме за гратами. А це – щонайменше до виборів, оскільки тоді про перемогу на виборах регіоналам годі й мріяти.

Більші соціальні виплати – більша лояльність виборців восени. Але їх не буде за умови такої ціни на газ та бойкоту з боку МВФ. Але якщо завдання Януковича прагматичні і локальні, то в Москви – прагматичні і значно глобальніші. Завднаня Москви – остаточно втягнути Україну у свою сферу впливу, а саме – домогтися її вступу до Євразійського Союзу, своєрідного праобразу СРСР з меншими зобов»язаннями Росії та з таким же рівним залежності її сателітів. Схоже, це завдання Москва готова відстоювати.

Торг мовою не спрацював. Москва хоче інших бонусів. Про них тоді, коли Путін вже не перейматиметься інавгураційними клопотами, а з новою енергією візьметься за стратегічні завдання.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Автор

Вікторія Сюмар

Вікторія Сюмар

Виконавчий директор Інституту масової інформації. Член Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України. Викладач Інституту журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка.
Працювала у численних українських та іноземних ЗМІ, таких як радіо «Континент», «Громадське радіо», видання «UАtoday», радіостанція «Voice of America».  Закінчила історичний факультет Національного університету імені Тараса Шевченка.

Архів

Календар

March 2012
M T W T F S S
    Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031