Президент в ізоляції

Posted May 8th, 2012 at 4:20 pm (UTC+0)
2 comments

Віктор Янукович за два роки свого президентства пережив декілька етапів. Спочатку міжнародна спільнота намагалася порозумітися з новим українським лідером, даючи йому чимало шансів та можливостей до конструктивної співпраці. Міжнародна спільнота, яка нині різко критикує кожен крок Януковича, тоді дуже стримано відреагувала на повернення повноважень Януковичу Конституційним судом у неконституційний спосіб та на багато інших речей, які засвідчували авторитарний стиль керівництва нового українського лідера.

Далі був період попереджень: тоді з Януковичем спілкувалися, але попереджали про наслідки від переслідування опозиції, використання суду та прокуратури на власний розсуд.

Потім Януковичу писали критичні заяви про неприпустимість вибіркового правосуддя щодо політичних опонентів. Відповідні листи він отримував і від Ангели Меркель, і від Хіларі Клінтон, і від Європейської народної партії, яку український МЗС привселюдно назвав «фан клубом» Юлії Тимошенко.

Тепер почався новий етап – етап ізоляції Віктора Януковича. Більшість європейських лідерів відмовили йому у присутності на Чемпіонаті Європи з футболу, який відбуватиметься в Україні і Польщі. VIP ложа на Олімпійському ризикує лишитися без іноземних гостей, тоді її доведеться заповнювати винятково представниками української влади. Ніхто з президентів центральної та східної Європи не згодився приїхати на самміт до Ялти.

Через геополітичне становище українські лідери завжди мали можливість маневру: псуючи стосунки із Заходом, могли повернутися до Сходу, маючи погані стосунки з Росією, діставали підтримку ЄС. Парадокс в тому, що Віктора Януковича не хочуть бачити не лише в Європі. Він примудрився одночасно зіпсувати стосунки і з Володимиром Путіним, який не запросив сусіда та колегу Януковича на інавгурацію до Москви.

Останні місяці Віктор Янукович майже постійно вдома.

Проте, варто пам’ятати, особиста ізоляція – етап не останній. За нею починаються санкції. І це слово вже досить часто лунає на різних публічних заходах. Санкції будуть проблемою не лише Віктора Януковича, їх відчують всі, хто веде бізнес  в Україні, в першу чергу – великий бізнес.

2 responses to “Президент в ізоляції”

  1. Леон says:

    Рожденный грабить – дарить не может!

  2. Леон says:

    Президент Украины в изоляции! А где ж ему быть?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Автор

Вікторія Сюмар

Вікторія Сюмар

Виконавчий директор Інституту масової інформації. Член Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України. Викладач Інституту журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка.
Працювала у численних українських та іноземних ЗМІ, таких як радіо «Континент», «Громадське радіо», видання «UАtoday», радіостанція «Voice of America».  Закінчила історичний факультет Національного університету імені Тараса Шевченка.

Архів

Календар

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031