Україна: Back to USSR?

Posted July 17th, 2012 at 7:10 pm (UTC+0)
2 comments

Попри «мертвий сезон», градус української політики не падає. Політична сцена отримала нових і несподіваних гравців – голодувальників біля Українського дому, де головними є українська молодь родом із 90-х.

Доповнює картинку Олесь Доній, герой голодування у 90-ті. Він нині не лідер, він лише допомагає новому поколінню і каже, що воно має набити власні синці, аби стати сильнішим.

Хтось скаже, що за 20 років країна невпізнанно змінилася. Але сьогоднішні події біля Українського дому засвідчують, що в країні не змінилося головне – відносини між владою і суспільством і ставлення влади до людей.

12 голодуючих молодих людей, яких щоденно забирає швидка до лікарень, але кількість яких не падає, були б в центрі уваги у будь-якій нормальній країні. Але в Україні про них мовчить Президент, мовчить більшість телеканалів, та, що найгірше, до них байдуже суспільству.

Але це не єдине, чим голодування на граніті 2012 нагадує радянські часи. Чи не найбільшим дежа вю є кількість гебешників біля протесту.

Вся площа біля Українського дому нахабно оточена автівками спецслужб, аби протест не поширився далі і не розширився. Ці пусті припаркованні автівки старанно охороняють співробітники ДАІ і жодне інше авто там припаркувати не можна.

Всі наради протестувальників нахабно і не приховуючись фільмують на відео та фото камери кремезні хлопці, які старанно приховують власні обличчя, коли намагаються фотографувати їх.

2 responses to “Україна: Back to USSR?”

  1. Василь says:

    Яку державну загрозу представляють голодуючі в уявленні СБУ? Загроза теракту? Чи вони вартують заради їх безпеки? З цією службою небезпеки усе зрозуміло, коли президент України до цього часу займає свою посаду.

  2. Natan says:

    Влада займає вичікувальну позицію, очікуючи доки більщість голодуючих забере швидка і доки соціальна цікавість до подій під Укр.домом не впаде настільки, аби можна було продовжувати робити кроки у справі з мовним законом. Ставлячи машини, не даючи привезти біотуалети, відключаючи мобільний зв’язок, забороняючи виїзди карет швидкої на виклики голодуючих та інше, влада просто намагається узяти пікетувальників на виморювання. І кожна ця дія є хоч і завуальованим, але очевидним порушенням прав людини та надвживанням власними повноваженнями, демонструючи вороже ставлення до власного народу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Автор

Вікторія Сюмар

Вікторія Сюмар

Виконавчий директор Інституту масової інформації. Член Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України. Викладач Інституту журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка.
Працювала у численних українських та іноземних ЗМІ, таких як радіо «Континент», «Громадське радіо», видання «UАtoday», радіостанція «Voice of America».  Закінчила історичний факультет Національного університету імені Тараса Шевченка.

Архів

Календар

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031