22-ри јуни 2012

Posted June 22nd, 2012 at 6:53 pm (UTC+0)
Leave a comment

India Shanty Fire

Пожар во сиромашно предградие на Њу Делхи. (AP)

Russia Putin WWII

Рускиот претседател Владимир Путин присуствуваше на одбележувањето на 71-та годишнина од инвазијата на Нацистичка Германија врз Советскиот сојуз. (AP)

Afghanistan Children Freedom

Деца позираат покрај графит со зборот „слобода“ во предградие на Кабул, Авганистан. (AP)

Симболичен протест во Рим против европските лидери и начинот на справувањето со должничката криза во Европа. (Reuters)

Kenya Wildlife Poaching

Пораст на ловокрадството во Кенија. (Reuters)

Seoul Leeum Gallery

Посетител фотографира во Галеријата Леум во Јужна Кореја. (Reuters)

Ukraine Summer Heat

Жештини во Доњецк, Украина. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives