4-ти јули 2012

Posted July 4th, 2012 at 6:53 pm (UTC+0)
Leave a comment

Подготовки за прославата на Денот на независноста на САД во американската амбасада во Париз. (AFP)[/caption][caption id=

Нуркач се враќа со улов на октопус, Копакабана, Бразил. На 6-ти јули ќе биде одбележана 120-та годишнина од урбанизацијата на Копакабана која започнала со изграднба на пруга. (AFP)

Spain Miners Strike

Судири меѓу полицијата и рудари во Овиедо, Шпанија. (Reuters)

India Monsoon

Индиски земјоделец, Алахабад, Индија. (AP)

Peru Whale

Насукан Грбав кит во близина на Пуерто Етен, Перу. (Reuters)

Singapore Airport Art

„Кинетички дожд“ уметничка инсталација на Меѓународниот аеродром во Сингапур.(AP)

Огномет по повод на Денот на независноста во Канзас Сити. (AP)[/caption]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives