22-ри август 2012-та

Posted August 22nd, 2012 at 7:02 pm (UTC+0)
Leave a comment

Britain Zoo Animal

Жирафи во лондонската зоолошка градина. (AFP)

Romania President Impeachment

Протест во Букурешт против претседателот Трајан Басеску. (AP)

Philippines Fire

Гасење на пожар во Манила, Филипините. (Reuters)

Mexico Prisoners

Полицијата спроведува затвореници на Меѓународниот аеродром Морелија во Мексико. (Reuters)

Israel Donkey Wi-Fi

На магаре, со ај-пед:  американски турист на тура во селото Хошаја во северен Израел. (AP)

Japan Women U20 World Cup

Топката во средина:  од натпреварот на женското Светско првенство под 20 години меѓу Италија и Јужна Кореја во Јапонија. (AP)

Thailand Southern Violence

Полицијата во тајландската покраина Патани врши истрага за пожарот во салон на автомобили на Хонда за кој се осомничени муслимански милитанти. (Reuters)

Vatican Pope

Папата Бенедикт XVI со калуѓерка на месечниот прием во својата летна резиденција Кастел Гандолфо, јужно од Рим.  (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives