24-ти август 2012

Posted August 24th, 2012 at 7:07 pm (UTC+0)
Leave a comment

Norway Attacks Trial Verdict

Судот во Осло го осуди Андерс Беринг Брејвик на казна 21 година затвор за оружениот инцидент од минатата година во кој уби 77 лица. (AFP)

Egypt Clashes

Судири меѓу противниците и приврзаниците на египетскиот претседател Морси во Каиро. (Reuters)

Затишје пред бура:  сцена од плажа во Доминиканската Република, во очекување на тропското невреме Исак. (AP)
<div class=

Lebanon Syria
Секташко наслиство во Триполи, Либан. (Reuters)
US Republican National Convention

Подготовки за Републиканската национална конвенција во Тампа, Флорида. (AFP)

Taiwan Typhoon

Штети од тајфунот Тембин во Тајван. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives