26-ти септември 2012-та

Posted September 26th, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

Vatican Pope

Неделно обраќање на Папата Бенедикт XVI на плоштадот Св. Петар во Ватикан. (Reuters)

South Korea Military

Претседателот Ли Мунг-бак на прославата на 64-тата годишнина од основањето на јужнокорејската армија. (Reuters)

Greece Financial Crisis

Генерален штрајк во Грција. (AP)

Germany Education

Дипломци на бизнис-училиштето во Хамбург, Германија. (Reuters)

Lebanon Military War Games

Вежба на либанската армија.(AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

September 2012
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives